26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w jednym powiecie woj. lubelskiego

W ciągu ostatniej doby na terenie kraju odnotowano 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W woj. lubelskim ujawniono dwadzieścia sześć nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Na terenie województwa lubelskiego odnotowano minionej doby dwadzieścia sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
– 6 kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 3 mężczyzn w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 4 kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 4 kobiet w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 4 mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 2 mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 2 kobiet w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– 1 mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, źródło narażenia w trakcie ustalania.

Do dnia 6 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 717 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 531 ozdrowieńców i zarejestrowano 18 zgonów.

– Mamy 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (49), mazowieckiego (39), łódzkiego (31), lubelskiego (26), podkarpackiego (13), małopolskiego (12), świętokrzyskiego (10), wielkopolskiego (8), dolnośląskiego (5), podlaskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), opolskiego (1), pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 91-M, 73-K, 82-K Łańcut, 79-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 36155/1521 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 23966 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

(fot. pixabay.com, MZ)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Prawdopodobnie zdecydowana większość i tak by przeszła bezobjawowo i nikt by nawet nie wiedział o zakażeniu, gdyby nie przesłanki do zrobienia testów.

 2. Pewnie z mszy…

 3. Balbina ale nie TW

  Konsekrowane dłonie z piszczaca rozniosły virusa

 4. Zamknąć cał y powiat !!!!!!!

 5. Po jakiego h..a zgłaszają się na testy nie mając żadnych objawów, przecież te testy pokazują fałszywie dodatnie wyniki, chcą barany być zamknięci w domach? Przecież te testy to nawet w owocach wykrywały koronawirusa. Poczytajcie sobie do czego te testy służą

  • Płaskoziemca się odezwał. On nawet jeszcze wierzy że Ziemia kręci się dookoła Słońca.

  • Ty wiesz, że takie słowa wypowiadane publicznie mogą się przyczynić do czyjejś śmierci ? Wiesz, że przez takie zaściankowe „mądrości” ktoś może faktycznie nie zrobić testu, nie założyć maseczki, pójść w tłum. Wiesz, że może umrzeć czyjś Ojciec, Dziadek, ukochana babcia kilka lat wcześniej niż na kontrolowane choroby współistniejące. Wiesz, że jakby wszyscy w Polsce się zarazili to umarło by 600.000 osób ? Dociera, że odporność stadną buduje się po 80% zachorowań populacji a z przebadanych ? Wiesz, że wśród osób starszych przebadanych przed pobytem w sanatorium (próba 15000) tylko 0,3% miało koronawirusa ? Rozumiesz, że 99,7% osób nie miało z nim styczności bo inaczej wylądowali by na OIMO-ie ?
   Pozdrów babcię i zafunduj jej pobyt w Puławach na oddziale. Taki 20 minutowy a potem cwaniakuj na forum.

   • smiech na sali. coś Ty chłopie brał? noś stringi w mróz, ochronią Cie tak samo jak maska z pończochy przed wirusem

    • Co do zasady nie dyskutuję z Neandartylczykami , ale warto przypominać podstawową wiedzę, bo to Nasze wspólne dobro:
     Wirus przenosi się drogą kropelkową i dlatego trzeba używać masek w miejscach publicznych, żeby nie zarazić kogoś jeżeli sam przechodzisz chorobę bezobjawowo albo jesteś przygłupem który naraża innych specjalnie.

     • Nauczcie się wreszcie, że nie ma w nomenklaturze medycznej czegoś takiego, jak „choroba bezobjawowa”!

     • Choroba bezobjawowo, weź człowieku nie pleć bzdur, jak można przechodzić chorobę i nie mieć objawów 😅
      Może wszyscy mamy sraczkę i też bezobjawowo przechodzimy…

     • Maseczka nie chroni w żaden sposób przed wirusem. Przecież nawet w mediach o tym mówili, jak lekarze się ośmieszali mówiąc, że chroni. Wycofali się z tego. Potem zaczeli używać słowa ogranicza 🙂 czyli nie ochroni. A ogranicza to w cudzysłowiu bo przecież nie było badań jak ogranicza i czy ogranicza i w jakim stopniu. Proszę już nie wyzywajcie każdego kto ma inne zdanie jak wasze. Te metody nie chronią przed wirusem. Tyle w temacie. Nie siejcie dezinformacji.

   • Zaściankowe to ty masz myślenie. Po co robić testy skoro czujesz się dobrze? Żeby budować statystyki? Ludzie wierzą we wszystko co im tv pokazuje. Wszystkie zgony podpisują pod covid, co by nie było to covid, bo kasę z tego mają większą, zawał – covid, udar-covid,itp. ludzie umierali i będą umierać, statystyki pokazują że w tym roku zmarło mniej ludzi niż w zeszłym, biorąc pod uwagę te same miesiące, więc gdzie ta pandemia!

    • Pandemia w Polsce jest pod jako taką kontrolą. Jeżeli chcesz zobaczyć prawdziwą wykup sobie bilet do Brazylii czy Indii, możesz również pogadać z mieszkańcami Bergamo – a trochę Polaków tam mieszka.
     Testy się robi po to , żeby nałożyć na jegomościa kwarantanne i/lub osoby z którymi się kontaktował i żeby wygasić ognisko choroby.
     Nie wiem skąd wymyślasz bajki o fałszowaniu statystyk, ani tym bardziej o większej kasie???? za kogoś kto umarł z potwierdzonym COVID ale chętnie poznam źródło, bo z daleka to wygląda na rosyjską dezinformację.
     Zupełnie nie znasz realiów służby zdrowia. Najpierw jest test na COVID, potem jest śmierć. NIE odwrotnie.
     Skąd ma być widoczność w statystyce zgonów skoro na przykładzie sanatorium zakażonych jest dopiero 0,3% społeczeństwa, z czego umiera 2%. Wogóle to co piszesz nie trzyma się kupy.

     • Pandemia? Cyrk na kółkach, a nie pandemia 🙂

     • Zebrałem wywiad od osób, które podróżowały w tym czasie po Europie i potwierdzają, że ulice trupem się nie ścieliły jak to media przekazywały. Byście byli w Skandynawi to byście płakali, że nie ma tam takich obostrzeń.

   • INDIANIN – Szkoda twojego dobrego tekstu na tego wsiura. U niego sra się jeszcze za stodołą, a buty zakłada jak jedzie do miasta. Nawet przez internet śmierdzi gnojem.

    • Zachodzę w głowę, skąd u ciebie cymbale wiedza o sraczach za stodołą. Pewnie z własnego doświadczenia. I jeszcze jedno. Jak ci coś śmierdzi „przez internet”, to idź się umyć!

    • endrju gratulacje za poziom dyskusji. Trol zawsze pozostanie trolem. Boicie się z indianinem to sobie siedźcie w domu. Wolny kraj. Ale w wolnym kraju noszenie maseczek nie ma podstawy prawnej. Tyle w temacie.

   • Indianin, uważaj lepiej żebyś się nie obsrał, bo sraczkę możesz mieć bezobjawową.

 6. dziwie się jeszcze tym trolom co sieją panikę. i że chce im się jeszcze pisać o tym wirusie jaki to on straszny i śmiercionośny.

 7. a pan Pinokio ostatnio publicznie zapewniał ,że ten wirus w lecie jest słaby i już go praktycznie nie ma..gdzie leży prawda?

 8. mateusz mowi ł że tomazowie że korona wirus został pokonany i nie ma sie czego bać także nie przesadzajcie bo premier wie lpeiej…

 9. zobaczcie nawet, że ministrowie przy otwarciu np basenów w Świdniku nie mają maseczek i nie zachowują 2 m odległości. Ściema na całego i oni o tym już wiedzą.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS