Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

10 i 11-latek w nocy na dworcu kolejowym próbowali schować się w toalecie. To dwaj zaginieni chłopcy

Minionej nocy na dworcu kolejowym w Dęblinie pracownik ochrony zwrócił uwagę na dwóch młodych chłopców. Jak się okazało byli to 10 i 11-latek, których zgłoszono zaginięcie, na terenie sąsiedniego województwa.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy około godziny 3.00. Dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony, z którego wynikało, ze zauważył dwóch młodych chłopców na dworcu kolejowym w Dęblinie. Obaj próbowali się schować w toalecie.

– Na miejsce skierowano patrol policji, który ustalił, że dwaj młodzi chłopcy wieku 10 i 11 lat są poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie, gdyż zgłoszono ich zaginięcie. Dęblińscy policjanci zaopiekowali się chłopcami do przyjazdu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, którym ich przekazano – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Dzięki właściwej reakcji i szybkiemu powiadomieniu służb o nietypowej sytuacji, jaką zauważył pracownik ochrony dęblińskiego dworca kolejowego, odnaleziono zaginionych chłopców, którzy powrócili bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

– Pamiętajmy, że nasza właściwa postawa i reakcja na sytuacje jakich jesteśmy świadkami może komuś uratować życie i zdrowie. To my mamy największy wpływ na nasze bezpieczeństwo, które zależy w dużej mierze od naszego postępowania. Powyższa postawa pracownika ochrony oraz wcześniej opisywane sytuacje, w których świadkowie ujmowali nietrzeźwych kierujących czy też przynosili wartościowe odnalezione przedmioty pokazuje , że tworzymy prawdziwe obywatelskie społeczeństwo, na które zawsze możemy liczyć – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

8 komentarzy

  1. Ciekawe, jaka krzywda zmusiła ich do ucieczki

  2. Zawsze trzeba zachować czujność i nie przechodzić obojętnie. To Ty możesz uratować komuś życie.

  3. Internet całkowicie oglupił młodzież.

  4. Bezpiecznie może i powrócili, ale czy do bezpiecznego miejsca pobytu?

  5. Zaginąć to można w lesie a nie na dworcu w pipidówce.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport