1 listopada na ulicach Lublina i drogach regionu RELACJA NA ŻYWO

Jak co roku w dzień Wszystkich Świętych kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień komunikacyjnych na drogach, gdzie zlokalizowane są cmentarze. Nad bezpieczeństwem będą czuwać funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej.

Jak co roku, dzisiaj przez cały dzień w okolicach cmentarzy mogą występować spore utrudnienia w ruchu. Będziemy się starali na bieżąco informować o wszystkich problemach komunikacyjnych, tak by każdy mógł spokojnie i bez przeszkód dojechać na groby swoich bliskich a następnie bezpiecznie powrócić do domu.

Jeżeli zauważycie po drodze problemy komunikacyjne, bądź inne zdarzenia o których warto ostrzec innych, nasz telefon, mail czy też skrzynka na profilu fb czeka. Będziemy na bieżąco aktualizować materiał.

19:25

Powiększa się korek na krajowej 19 Lubartów – Lublin. W chwili obecnej auta stoją od odwodnimy Lubartowa aż do Niemiec – alarmują czytelnicy. Warto korzystać z alternatywnych dróg.

Podpowiadamy, ze można w Łucce skręcić w lewo w drogę wojewódzką nr 829 w kierunku Łęcznej a następnie w Zawieprzycach w prawo i przez Charlęż i Sobianowice dojechać do Turki.

Jak ustaliliśmy, do Niemiec jadą już patrole policji. Funkcjonariusze będą się starali rozładować korek, ręcznie sterując ruchem.

19:15

W najlepszej sytuacji są ci, którzy jadąc na cmentarz, zdecydowali się skorzystać z komunikacji miejskiej. -Autobusy jeżdżą co kilka minut, wszystkie przegubowe, co więcej w rejonie cmentarzy policja przepuszcza je jako pierwsze. Szybko, komfortowo i co najważniejsze za darmo. Samochodem nie dość że byśmy stali w korkach, to jeszcze tracili czas na znalezienie parkingu. A tak dojechaliśmy pod sam cmentarz – wyjaśniają Marek z Agnieszką, którzy całą rodziną zdecydowali się na ten środek transportu.18:45

Na Majdanku większość osób na siłę usiłuje dojechać pod bramę cmentarza. Nie ma to większego sensu, gdyż praktycznie nigdzie nie ma tam wolnych miejsc na zaparkowanie pojazdu.Miejsca parkingowe znajdują się na terenie dawnego Polmozbytu, na terenie Muzeum na Majdanku oraz przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

18:30

Coraz większe korki znów zaczynają się tworzyć w rejonie cmentarza na Majdanku. Sznur aut na Drodze Męczenników Majdanka kończy się w rejonie skrzyżowania z ul. Grabskiego. Co ważne, od drugiej strony, czyli od Kalinówki lub tez ul. Dekutowskiego ruch bez większych utrudnień.
18:15

Bardzo spokojnie przebiega dzisiejszy dzień na ulicach Lublina. Oprócz kilku drobnych kolizji policjanci nie zanotowali żadnych groźnych zdarzeń drogowych. Jedynie na al. Unii Lubelskiej zderzyły się dwa audi. Było to klasyczne najechanie na tył, przed rondem przy Gali. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na rutynowe badania. Oboje kierujący byli trzeźwi.

18:08

Czytelnicy informują o sporych utrudnieniach na ulicy Łanowej i Bełżyckiej w rejonie cmentarza w Konopnicy. -Każdy na siłę chce dojechać pod samą bramę cmentarza. Wszędzie zastawione samochodami, inne auta mają problem z przejazdem a my piesi, bardzo duże trudności z poruszaniem się- informuje Elwira.

18:02

Korkuje się droga krajowa nr 19 w rejonie skrzyżowania w Konopnicy. Sznur aut w kierunku Lublina sięga lasu, w rejonie budowy obwodnicy.

17:41

Spowolniony ruch na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów. Korek aut w stronę Lublina sięga miejscowości Wandzin. Bardzo duży ruch pojazdów. Podobna sytuacja również na wlocie do Lubartowa – informuje Rafał. Nie ma już utrudnień po zderzeniu dwóch aut na krajowej 17 w miejscowości Łopiennik.

15:15

Na chwilę obecną nie ma większych problemów z dojazdem do większości cmentarzy. W rejonie cmentarza przy ul. Pszczelej zrobiło się już luźniej po zakończonej mszy świętej i procesji. Są miejsca do parkowania, nie tworzą się zatory. Zalecamy jednak ostrożność po zmierzchu w rejonie cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych i wojewódzkich. Na chwilę obecną nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych.

13:20

Na terenie wszystkich lubelskich nekropolii trwa 29 kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków na lubelskich cmentarzach. Kwestujący zbierają datki do specjalnie oznaczonych puszek. Do tej pory, dzięki ofiarom mieszkańców, udało się wyremontować ponad 250 nagrobków.

12:30

W Chełmie policjantów podczas akcji Znicz wspiera Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego. Młodzież ta uczy się na co dzień w tak zwanych klasach mundurowych. Ich działania skierowane są na pomoc w policyjnych akcjach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzisiaj wspólnie z policjantami z ruchu drogowego pełnią służbę w rejonie cmentarzy. Służą pomocą osobom odwiedzającym groby swoich bliskich, wspierają funkcjonariuszy w kierowaniu ruchem, jak też udzielają informacji na temat miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy.

12:05

Kierowcy informują o kolizji na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i Turystycznej w Lublinie. Ruch jednak odbywa się bez utrudnień.

11:20
Jak nas poinformowano, na chwile obecną nie zanotowano żadnych wypadków na głównych drogach naszego regionu. Spokojnie też jest w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Łęcznej, Lubartowie, Kraśniku, Białej Podlaskiej Łukowie i Puławach.

Zwiększa się za to ruch w okolicach cmentarzy. Płynnie lecz powoli odbywa się ruch na ul. Lipowej w Lublinie, gorzej jest na Majdanku. O ile środkowy pas, prowadzący na wprost jest przejezdny, to na prawym, prowadzącym w ulicę Cmentarną stoi długi sznur aut.

10:20

Zachęcamy odwiedzających lubelskie cmentarze do korzystania z komunikacji miejskiej. Uruchomione zostały specjalne linie, które kursują pomiędzy cmentarzami. Co ważne, przejazd nimi jest całkowicie bezpłatny.

Linia nr 162:
Abramowice – Abramowicka – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek

Linia nr 200:
Rondo Berbeckiego – Andersa – Al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego –Droga Męczenników Majdanka – Majdanek (na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Dekutowskiego autobusy będą się zatrzymywać tylko i wyłącznie na przystankach Łabędzia 01, Pogodna 01 i Grygowej 04).

Linia nr 201:
Rondo Berbeckiego – Andersa – Al. Spółdzielczości Pracy – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – al. Kraśnicka – Konopnica las

9:50

Przy lubelskich cmentarzach wyznaczono parkingi, gdzie zmotoryzowani mogą pozostawić swoje pojazdy. Na Majdanku miejsca parkingowe znajdują się przy ulicy Cmentarnej, na terenie dawnego Polmozbytu oraz przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Przy cmentarzu przy ul. Lipowej kierowcy mają do dyspozycji bezpłatny parking podziemny w centrum handlowym Plaza, gdzie czeka 670 miejsc. Z kolei zlikwidowane zostały zakazy zatrzymywania się przy ulicach: Głębokiej, Narutowicza i Raabego.

9:30

Nie powinno być problemów przy największym cmentarzu w regionie, czyli na lubelskim Majdanku. Tutaj od lat obowiązują te same zasady. Na ulicy Cmentarnej wprowadzono ruch jednokierunkowy, można nią tylko dojeżdżać do cmentarza. Wyjazd zaś prowadzi drogą gruntową za punktami kamieniarskimi, która prowadzi do skrzyżowania z ulicą Dekutowskiego. Stąd można pojechać tylko prosto, w kierunku al. Witosa, bądź w prawo, w stronę Świdnika. Na Drodze Męczenników Majdanka, od skrzyżowania z ulicą Lucyny Herc, środkowy pas ruchu jest przeznaczony do jazdy na wprost, a zatoka przy Muzeum na Majdanku służy jako pas do skrętu w prawo.

9:10

Warto pamiętać, że przy większości nekropolii, zmieniona została organizacja ruchu. Nie można parkować naprzeciwko cmentarzy zlokalizowanych przy drogach krajowych. Niektóre drogi stały się jednokierunkowe.

9:00

Przypominamy, że trwa policyjna akcja „Znicz”. Na drogi wyruszyło znacznie więcej patroli niż zazwyczaj. Dodatkowo w okolicach cmentarzy, cały czas znajdują się policjanci wspierani przez żandarmerię wojskową. Pilnują oni nie tylko o przestrzegania przepisów przez kierowców i pieszych, lecz pomagają rozładowywać korki czy tez pieszym bezpiecznie przechodzić na druga stronę jezdni.

2015-11-01 09:00:01 materiał aktualizowany

Zobacz również

7 komentarzy

 1. PRAWDA JEST TAKA ŹE WSZYSTKIE OSOBY CO KIERUJĄ ZA KIEROWNICĄ STAJĄ JAK CHCĄ GDZIE CHCĄ A Z STRONY POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ JEST CICHE PRZYZWOLENIE NA TEGO TYPU PROCEDER..SAM PRZYKŁAD Z UL.ANDERSA I WALECZNYCH NIE WSPOMNE O INNYCH MIEJSCACH ..ZASTAWIONE SKRZYŻOWANIA, PASY WŁĄCZAJĄC SIĘ DO RUCHU,PRZYSTANKI MPK I TRAWNIKI W PASIE RUCHU DROGOWEGO…I NIECH MI KTOŚ NAPISZE ŹE BYŁO INACZEJ…A ZA ROK PROPONUJE POJAZD AŹ POD GROBOWIEC…

 2. Bez przesady, jeździliśmy dziś komunikacją miejską za darmo i oprócz DMM żadnych sensacji typu zastawianie pasów ruchu czy przystanków nie było. Ruch na mieście średnio umiarkowany.

 3. banda idiotów, najlepiej pod sam grób podjechać… du***a nie chce się ruszyć buractwu

  • To samo miałem napisać. Janusze Wszystkich Świętych 🙂 pod sam grób samochodem jak by się dało.

 4. Dojazd MPK na Majdanek czy Unicką w tym roku to rewelacja ,dluzej by to trwalo w normalnym ruchu na tygodniu .

 5. smigamy za darmo miedzy cmentarzyskami a tak powaznie to w Lublinie sa tanie bilety autobusowe brawo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja