Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zwłoki mężczyzny w rejonie granicy polsko-białoruskiej. To obywatel Syrii

W środę w rejonie granicy polsko-białoruskiej zostały ujawnione zwłoki mężczyzny. Wstępne ustalenia wskazują, że to ciało obywatela Syrii, który nielegalnie przedostał się na teren Polski z Białorusi.

Wczoraj w okolicach miejscowości Klimkówka w woj. podlaskim załoga policyjnego śmigłowca ujawniła zwłoki mężczyzny. Znajdowały się one w rejonie objętym stanem wyjątkowym. Zwłoki leżały na polu.

Wstępnie policjanci ustalili, że są to zwłoki osoby, która wcześniej przebywała na terenie Białorusi. Świadczą o tym zabezpieczone obok mężczyzny dokumenty. Jak przekazali policjanci, z dokumentów wynika, że zmarły to 24-letni Syryjczyk. Jego wiza datowana jest na 15 września. 

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. W sprawie prowadzone jest śledztwo, w którym wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny śmierci 24-latka. To piąty przypadek śmierci osoby przy granicy z Białorusią.

W środę na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 482 prób jej przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów: 6 obywateli Iraku i 2 obywateli Iranu. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji, obywatela Ukrainy, obywatela Syrii i obywatela Iraku.

(fot. Policja)

24 komentarze

  1. OOO ilu lewaków tyłem odwróconych czeka na okazję

  2. Ludzie umierają, a wy budujecie skate parki czy ścieżki rowerowe!

    • Ludzie umierali i beda umierac. Pytanie tylko czy z wlasnej glupoty czy nie… budujcie skate parki budujcie 🙂