Zwłoki leżały na polu, obok rower i pistolet. Wszystko wskazuje na to, że to poszukiwany lekarz

Na polu w gminie Konopnica ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że to poszukiwany od soboty lekarz. Mężczyzna był uzbrojony, dlatego policjantom zależało na jak najszybszym jego odnalezieniu.

We wtorek w godzinach popołudniowych w miejscowości Motycz – Józefin w gminie Konopnica ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Ciało znajdowało się na polu, obok zaś leżał rower. Na miejscu cały czas pracują policjanci, a także prokurator. Jak udało nam się ustalić, wstępne oględziny wskazują, że może to być poszukiwany od kilku dni 49-letni lekarz Tomasz S.

Mężczyzna mieszkał w oddalonych o kilka kilometrów Uniszowicach. W sobotę około godziny 20:40 wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Od tamtej pory nie nawiązał jakiegokolwiek kontaktu z rodziną. Wraz z nim zniknął rower.

Natychmiast wszczęte zostały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Pojawiła się bowiem informacja, że mężczyzna może być uzbrojony. Do akcji zaangażowano policjantów, a także strażaków z JRG w Bełżycach i jednostek OSP z terenu gminy. Przeczesywano tereny w Uniszowicach i w okolicy.

Niebawem okazało się również, że mężczyzna ma poważne problemy emocjonalne. Pod koniec 2016 roku znaleziono bowiem w spalonym samochodzie zwłoki jego żony. Przez dłuższy czas 49-latek leczył się z depresji. Niejednokrotnie wspominał również o samobójstwie, którego miał dokonać w rejonie Zalewu Zemborzyckiego.

Dlatego też w niedzielę w te okolice skierowano całe działania poszukiwawcze. Do pomocy ściągnięto specjalistyczne grupy ratownicze m.in. z Warszawy i Nowego Sącza. Do tego Ochotniczą Służbę Ratunkową oraz Sekcję Poszukiwawczo -Ratowniczą lubelskiej Obrony Cywilnej. Pomimo przeszukania lasu, jak też sprawdzenia zbiornika wodnego, nie udało się natrafić na ślad mężczyzny.

Obecnie trwa dokładna identyfikacja zwłok oraz ustalane są szczegółowe okoliczności śmierci odnalezionego mężczyzny.

DSC09163

DSC09162

DSC09161

DSC09160

DSC09159

DSC09158

40077694_589934168104803_6278625128800583680_n

2018-08-28 19:17:14
(fot. lublin112, nadesłane Michał)

Zobacz również

49 komentarzy

 1. Jak mówił tak zrobił i wszystkich w pole wyprowadził , bo gdzie zalew a gdzie Motycz – Józefin??
  Motycz- Józefin to bliźej Tomaszowic a Tomaszowice to kierunek Nałęczów.

 2. Brawo nasze władze. Człowiek leczony na depresję z pozwoleniem na broń.

  • As- ja nie jestem zdziwiony naszą władzą.Kto w władzy jest prawy człowiek???? Wszystcy dla kasy i kariery tam są , a gdzie kasa i kolesiostwo tam wszystko można załatwić .Przecieź ten człowiek był z elit a na elity inaczej się patrzy.

  • Zakładając, że depresję miał po śmierci żony w 2016 roku to jeśli pozwolenie na broń dostał wcześniej to widocznie nie było przeciwwskazań. Depresji nie ma się całe życie.

   • Jak tracisz zdrowie, to lekarz niedorzecznik może wystąpić o cofnięcie uprawnień. W tym przypadku tak się niestety nie stało…

  • A gdzie jest powiedziane że miał pozwolenie?

 3. Jeździł z siksami po pijaku. leczył się z depresji i nikt mu broni nie odebrał?

 4. Kto zapłaci za poszukiwania? Miał problemy z głową a posiadał pozwolenie na broń? Tak się bawi lepsza kasta!

 5. Trzeba było wcześniej powiedzieć że ma broń żeby uważać na gościa
  Mógł kogoś zabić nie?

  • też się dziwię, że narażali życie osób poszukujących (apel o poszukiwania i zero wzmianki, że poszukiwana osoba posiada broń chore!)

 6. przykra sprawa ale przynajmniej skuteczny był

 7. a podobno były zapewnienia ze strony policji o braku broni. Szkoda, że nie postrzelał sobie w osoby go szukające

 8. Dlaczego ukrywano przed ludźmi że psychol ganiał po kilku gminach z bronią? Czy policjanci za to odpowiedzlni poniosą konsekwencje za ukrywanie realnego zagrożenia? Ukrywano prawdę bo to lekarz?

  • Skąd wniosek, że psychol? Wiesz czym jest depresja? Panujesz nad tym co piszesz?

   • A może dlatego żeby ludzie nie szukali go dla broni??? jak twierdzisz psychol z pozwoleniem jest nadal bardziej bezpieczny niż psychol bez pozwolenia który nie potrafi się z tą bronią obejść

 9. Skąd się bierze tyle bydląt na świecie…? (mam na myśli autorów powyższych komentarzy).

  • Ignoruj, to są komentarze typowych osobników z IQ < 100 – szkoła ledwo dała radę nauczyć ich czytać, ale rozumu nikt do łba nie wtłoczy.

  • Na szczęście (?) kiedy życie im się poplącze też będą mogli liczyć na adekwatny komentarz od podobnych sobie.
   Szkoda człowieka.

 10. Wiecie, że istnieje broń bez pozwolenia? Czy jeden po drugim bedzie powtarzał o pozwoleniu na broń?. A czy policjanci i inne osoby biorące udział w poszukiwaniach miały kamizelki, czy narażali życie za marną trójkę bez kamizelek ? Ale byłaby panika gdyby powiedzieli o broni od razu …

  • Widziałem jak jeździły czołgami i latały opancerzonymi śmigłowcami, paniki nie widziałem chyba, że w oczach niektórych piszących komentarze w swoich bunkrach i koniecznie w kapciach.

 11. Przemysław Strybulewicz

  Ludzie….co Wy piszecie??? Brak w Was zrozumienia ? Gdzie jest napisane, że broń miał legalną z pozwoleniem? Po co ta nienawiść na wszystkich ? W tej rodzinie stała się tragedią….bardzo smutna historia.. .ale ludzka, każdy z nas ma ciężkie chwile, jedni cięższe inni lżejsze. Tu jest ludzki dramat, ciężko Wam odpuścić ? Wszyscy jesteście doskonali ? Policja dobrze zadziałała po co wywoływać panikę w ludziach ? Masakra z Wami…wszyscy wiecie wszystko bez poznania sprawy i poznaniu dokładnych informacji

 12. Zwykły człowiek

  Depresja to straszna choroba 🙁
  Pokój Jego duszy.
  Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny.

 13. Znaleziono zwłoki jego żony. W artykule nie ma nic o tym, że on ją zabił. Ktoś znalazł winnego czy udowodniono winę lekarza?

 14. dlaczego nie zamknięto go wcześniej w abramówku na tym oddziale na górze , to w sumie niebezpieczny człowiek był

  • Zbyszku – idź i lecz się sam. Wcześniej skończ podstawówkę.

  • Nie znasz człowieka a komentujesz – głupio i podle. Tak się składa, że miałem przyjemność poznać Doktora Tomasza. Okoliczności nie byly dla mnie przyjemne (oddział kardiologiczny, stan po operacji), ale Pan Doktor Tomasz swą postawą, podejściem do pacjenta oraz dzięki wiedzy i umiejętnościom medycznym sprawił, że szybko wróciłem do zdrowia. I za to jestem Mu wdzięczny. Zapamiętałem Go jako wspaniałego lekarza i dobrego człowieka. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Myślę jednak, że wbrew niektórym forumowym głupcom i „twardzielom” za Panem Tomkiem idą na drugą stronę życia Jego dobre uczynki- uratowane czyjeś serca, czyjeś ocalone, tak jak moje, życie, czyjeś szczęście. I mocno wierzę, że właśnie to będzie ważniejsze dla Pana Boga. I o to będę Go prosił dla mojego Pana Doktora. Niech spoczywa w pokoju.

  • Zbychu, na pole i ziemniaki zbierać, bo widzę, że zabłądziłeś w tym internecie. Dlaczego Ciebie nie zamknięto w abramowicach na oddziale? Myślę, że ze swoim poziomem inteligencji idealnie byś się tam nadawał, może czegoś byś się nauczył.

 15. Tragedia rodzinna, chore jest to jak ludzie komentują a tak naprawdę nie wiedzą jaka była sytuacja, że człowiek się załamał, ta sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, człowieku zanim skomentujesz, pomyśl chwilę 🙁

  • Sorry. Ale czy to internauci życie mu skomplikowali, że mają o tym wiedzieć? Te puzzle bardzo łatwo poskładać. Jechał nawalony z kochanicą, rozwalił się, żona się dowiedziała, to ją zaciukał. Kochanica kantem go pusciła, to dopiero dotarło co zrobił i popadł w depresję.Dołożyć szantaż świadka, ze jak przestanie płacić to wszystko opowie i finał znamy.

   • Marnujesz się człowieku. Jeśli jeszcze polska kryminalistyka cię nie zauważyła, to być może teraz to się stanie. Ale najpierw sprawdź swoje puzzle w swoim własnym życiu, bo być może przestają do siebie pasować i możesz mieć problem. I nie bądź pewien siebie – bo pewność niepewna, jak pisal mądry poeta. I sprawdź też te najważniejsze puzzle – we własnej głowie. To na pewno dobrze ci zrobi.

   • Ale historię to mozesz nam opisać swoją a nie jego. Nie Twoja historia to nie Twoja sprawa.

 16. Depresja to straszna choroba dalej nie rozumiana przez otoczenie czego przykładem większość postów. Nie znam tej konkretnej sytuacji ale jeżeli mówił o samobójstwie to wysyłał sygnały, że jest źle i prosił o pomoc. Sama broń nic tu nie znaczy (większe zagrożenie stanowi w rękach pijanego policjanta czy żołnierza), człowiek w depresji nie myśli o zemście tylko o bezsensie swego bytu z którym chce skończyć a sposobów jest wiele, bardzo wiele. Spokój jego duszy.

 17. Ta kasta lekarzy pomogła im przyjść na świat ku swojej i całej ludzkiej cywilizacji zgubie.

 18. łysy z brodo mordo

  Depresja to jeszcze nic, depresję można wyleczyć.Alkoholizm to dopiero jest ciężka i nieuleczalna choroba. Jak masz depresję to zawsze możesz się napić .Ale jak jesteś alkoholikiem i alkoholikiem był twój ojciec, matka,wójek ,brat ,siostra ? Co wtedy ?

 19. Człowiek nie żyje. Jest dramat a wielu z tu piszących to zwykle ćwoki udające psychiatrów, strażników moralności i cholera wie kogo jeszcze. Ludzie, poyebało was? Czy zamiast mózgów macie już tylko internet?

  • Znowu hieny zwęszyły padlinę, plotkareczki na swojej stronce mogą się po uznawać za alfę i omegę, nie pozdrawiam redaktoróf tego plotkarskiego syfu

 20. Zginał bardzo dobry wrażliwy mądry człowiek, bardzo dobry życzliwy lekarz…moj przyjaciel…bardzo smutno mi z tego powodu…Prośba aby nie pisać głupich informacji jesli ktoś nie znał Tomka osobiście…

  • Podpisuję się i ja pod tym…

  • To prawda. Był bardzo dobrym ciepłym człowiekiem i bardzo dobrym wrażliwym lekarzem. I chyba przez tę wrażliwość nie dał rady żyć dużej, gdy mu się życie posypało. Podobnie jak wcześniej Jego Żona. Teraz już obydwoje znaleźli spokój. Ale smutek i pustka po Nich zostaną….

 21. nie nawiązuję do śmierci tego wspaniałego człowieka a raczej do komentarzy , nie jest łatwo zamknąć psycholi ilu teraz mamy w polityce i co mają się dobrze , jak im się zarzuci złodziejstwo to odpowiedzą ,że POprzednicy też kradli itp. taki mamy system

 22. żona miała depresję spaliła się w samochodzie! On miał depresję zastrzelił się! Trochę to diwne

 23. Jemu po prostu nie udało się życie. Może to brzmi zwyczajnie w tej niezwyczajnej historii, ale nie jestem w stanie pisząc to tu i teraz odnaleźć słowa, które lepiej nadawałyby się do nazwania tej skomplikowanej sytuacji. To tak niewiele trzeba aby wszystko stracić. Niech każdy z nas pochyli się nad tymi wydarzeniami i zastanowi się nad tym, że za tragicznymi wydarzeniami stoi tragedia człowieka, jego tragiczna historia i jego tragiczne w skutkach wybory. Oby ten krzyk rozpaczy został mu wybaczony. Będę modlił się za duszę Jego i jego Żony i nigdy nie zapomnę tych wydarzeń. Niech spoczywają w pokoju. Wyrazy szczerego współczucia dla całej Rodziny.

 24. To jest potworna tragedia dwojga wspaniałych ludzi – Doktora Tomasza i Jego Żony. Módlmy się za nich i wyciągnijmy lekcję pokory z tych wydarzeń. Kilka złych wyborów i całe życie może legnąć w gruzach. Wierzę, że oni teraz są znów razem. Teraz już Nikt nie będzie robił wszystkiego, aby ich rozdzielić.

 25. W połowie grudnia 2016 jechał z siksą i miał wypadek swoim audi w Konopnicy. Załamana żona 2 tygodnie później spaliła się w swoim volvo w lesie koło Świdnika. Po prostu facet miał wyrzuty sumienia

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.85zł -0.17%
  • GBP 5.0527zł -0.24%
  • EUR 4.2721zł -0.13%
  • CHF 3.8963zł -0.07%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   MotoPasterka 2019 Lublin. Przyjedź samochodem przyozdobionym w świątecznym klimacie
   To będzie ostatni w tym roku wyścig wraków. Trwają zapisy chętnych do udziału
   Zbiórka świąteczna studentów: “Mikołajkowy zawrót głowy”
   Jarmark Świąteczny w Firleju
   Mikołajki Folkowe 2019
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.