Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej w Motocrossie. Wysokie lokaty zawodników z Lublina

Dobiegła końca runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie. Mnóstwo emocji zapewniła rywalizacja na trasie, kibice zaś postarali się o doping. Zawodnicy, którzy wykazali się największymi umiejętnościami otrzymali nagrody.

W miniony weekend, mała miejscowość Karolin nieopodal Łęcznej stała się centrum Motocrossu na najwyższym poziomie. Najlepsi zawodnicy z całej Polski zjechali na zlokalizowany tam tor, aby walczyć o najlepsze nagrody. Do zgarnięcia było aż 10 tys. złotych, z czego ponad połowa w klasie Open A.

Rywalizacja była jednak zacięta nie tylko w grze o największą stawkę. Podopieczni KM Cross nie sprzedali tanio swojej skóry i walczyli do końca odnosząc wspaniałe sukcesy.

W klasie Amator startowało dwóch zawodników z lubelskiego klubu. Patryk Mizeracki, który w triumfował w obu wyścigach dopisał do swojego konta 100 pkt. Daniel Jaworski był drugi. Niestety nie udało mu się dogonić rywala. Klasa MX B padła łupem KM Cross Lublin. Zawodnicy z Lublina finiszowali na 1. oraz 3. miejscu. Pierwszy był Paweł Bełz, trzeci Robert Szymański.

Daniel Tarasiewicz może poszczycić się okrągłą setką punktów, którą zdobył w klasie MX 1C. Natomiast w MX 2C zwycięstwo wywalczył Patryk Szewczek. Na 6. pozycji dojechał zawodnik lubelskiego teamu – Kamil Nogal.

Najwięcej podopiecznych KM Cross startowało w klasie MX 65. Mimo zwycięstwa Bartosza Jaworskiego cały zespół pokazał się z najlepszej strony zdobywając następujące pozycje. Podium zamykał Michał Psiuk, który wywalczył aż 84 pkt. Dalej za nim uplasowali się Olaf Olek oraz Hubert Biżek. Panowie dojechali kolejno na 5. oraz 6. pozycji. Filip Zaborek ukończył zmagania na 8. miejscu.

Podobnie sytuacja wyglądała w klasie MX 85. Na najwyższym stopniu podium stanął Jurand Kuśmierczyk, kończąc oba wyścigi na pierwszej pozycji. Trzecie miejsce wywalczył Nikodem Koper z KM Cross. Jego koledzy z zespołu zajęli dalej 4. i 8. miejsce. Byli to kolejno: Oskar Szulc oraz Dawid Grzeszczyk. W klasie MX Junior wielki triumf odnieśli zawodnicy lubelskiego zespołu. Wiktor Małecki wygrał w swojej kategorii. Miejsce 6. zajął Kamil Pawłowski, a 13. Mikołaj Szulc.

W klasie MX Masters wygrał Jacek Lonka, natomiast reprezentant KM Cross – Piotr Więckowski ukończył zmagania na 9. pozycji. Na quadach najszybszy okazał się Piotr Szczech zdobywając maksymalną możliwą pulę pkt. Za nim uplasowali się podopieczni KM Cross Lublin – Patryk Goński oraz Adam Goński. Panowie zajęli wysokie pozycje: Patryk był trzeci, natomiast Adam czwarty.

Tylko dwie zawodniczki brały udział w zmaganiach Kobiet. Julia Malinowska stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Zuzanna Dąbrowska, z ramienia KM Cross cały czas dotrzymywała jej kroku na trasie i zajęła drugą pozycję.

Rywalizacja w klasie Open toczyła się o ponad 5,5 tys. złotych. Była to aż połowa całej puli nagród pieniężnych w zawodach w Karolinie. Najlepszym w tej klasie okazał się Łukasz Lonka, który wygrał oba rozgrywane wyścigi. Zawodnik KM Cross Lublin – Grzegorz Antoniak ukończył zmagania na 6. pozycji, zdobywając 69 pkt.