Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Żrący środek wydobywał się z przesyłki, interweniowali strażacy. Paczki dotrą później

Sporo zamieszania w jednej z firm kurierskich wywołała przesyłka zawierająca mieszaninę kwasów. Pojemnik uległ rozszczelnieniu a substancja zaczęła się wydostawać na zewnątrz.

We wtorek około godziny 7:15 pracownicy firmy kurierskiej zlokalizowanej przy ul. Franczaka Lalka w Lublinie dostrzegli parę ulatniającą się z jednej z przesyłek. Okazało się, że ze znajdującego się w środku pojemnika wydobywa się nieznana substancja drażniąca. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna.

Na miejscu interweniowała specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Strażacy ustalili, że w przesyłce znajduje się rozszczelniony pięciolitrowy pojemnik ze środkiem chemicznym będącym mieszaniną wzmocnionych kwasów. Żrąca substancja zanieczyściła przenośnik taśmowy oraz kilka przesyłek.

Dokonano jej neutralizacji oraz zabezpieczono pojemnik. Działania trwały ok. 1,5 godziny. Uczestniczyło w nich pięć zastępów straży pożarnej. W tym czasie nastąpiła przerwa w pracy rozdzielni przesyłek a kurierzy wyjechali w trasy z dużym opóźnieniem. Jak nas poinformowano, to może skutkować, że przesyłki dotrą do adresatów później, niż było to zaplanowane.

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. Może jakby traktowali przesyłki tak jak trzeba to nie rozczelnił by się pojemnik, ale jak sie rzuca nimi bo to nie moje to tak bywa.

  2. Efekt „sortowania” paczek na firmie, byłem kurierem więc wiem jak to wygląda, jeb jeb jeb i tak wygląda poszanowanie czyjejś własności a potem wielkie zdziwienie bo sie coś ulatnia

  3. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jak kurierzy (nie tylko fedexu) obchodzą się z przesyłkami.

  4. ktoś powinien srogo beknąć za wysyłkę takich rzeczy kurierem…..

  5. PROSZĘ O WYJAŚNIENIE – JAKIE TO SĄ WZMOCNIONE KWASY >> Strażacy ustalili, że w przesyłce znajduje się rozszczelniony pięciolitrowy pojemnik ze środkiem chemicznym będącym mieszaniną wzmocnionych kwasów. << W SZKOLE UCZONO MNIE TYLKO O STĘŻONYCH KWASACH .

    • Kwasy mają stężenie, ale robi się mieszaniny – w ten sposób wzmacniając kwasy np. woda królewska i inne. Są silniejsze od „czystych” kwasów a może nie tyle silniejsze i działają na więcej substancji.

  6. DHL,potem GLS a teraz FedEx…..super!!!