Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Został potrącony przez motocykl, policjanci szukają kierowcy jednośladu

W minioną sobotę wieczorem w miejscowości Rogóźno doszło do potrącenia pieszego przez motocykl. Z relacji poszkodowanego wynika, że kierujący jednośladem oddalił się z miejsca zdarzenia.

W sobotę po godzinie 20 łęczyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące wypadku z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło nieopodal ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Łukcze.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. 58-latek z Lublina poruszał się prawym poboczem. Jak oświadczył poszkodowany został potrącony przez motocykl poruszający się w tym samym kierunku tj. od miejscowości Krasne do drogi wojewódzkiej nr 820. Mężczyzna relacjonował, że jednoślad oddalił się w nieznanym kierunku. 58-latek przekazał tylko, że może to być czarny ścigacz.

Od pieszego wyczuwalna była silna woń alkoholu w związku z czym został on poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2,8 promila w organizmie mężczyzny. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Łęcznej, gdzie po wykonaniu badań został wypisany do domu.

(fot. Policja Łęczna)

3 komentarze

  1. No prawie 3 promile to może nawet sam o drzewo się odbił albo sarnę omijał ….

  2. To niech dalej bez odblasku zataczając się chodzi. Powinien jeszcze w łeb dostać

    • Odblaski poprawiają widoczność, ale nie wymagaj, żeby do wychodka chodzić w kamizelce odblaskowej, dlatego, że dla wiejskiego czy miejskiego rajdowcy, każda droga (czasem nawet ciąg pieszo-samochodowy) to tor wyścigowy na którym tylko piesi mają przestrzegać przepisów. i to też aż nadto, bo odblaski w zabudowanym nie są wymagane.

Z kraju