Zobacz budowę Kampusu Zachodniego UMCS. Nagranie i zdjęcia z drona (wideo, zdjęcia)

Trwa budowa Kampusu Zachodniego UMCS im. Unii Lubelskiej, usytuowanego na działce w pobliżu ulicy Głębokiej w Lublinie. We wrześniu 2020 r. budynki Wydziału Politologii oraz Instytutu Psychologii mają być gotowe na przyjęcie pierwszych studentów.

Na terenie powstającego Kampusu Zachodniego swoje siedziby mają Wydział Artystyczny (Instytut Muzyki i Instytut Sztuk Pięknych) oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

W ramach inwestycji znajdą się tam także Wydział Politologii oraz Instytut Psychologii, budynek Instytutu Pedagogiki oraz Akademickie Centrum Sportowe.

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Po co to budować, skoro nie będzie kogo tam uczyć, szkoły pozamykane, PiS zamiast dotrzeć do młodych idzie w strone utumanienia ich, nie będzie komu studiować za kilka lat.

 2. Po kiego skoro przez najbliższe 2 lata pewnie tylko zdalna nauka?

 3. Szkoda, że uczelnia pozbył się budynków na Litewskim. Studenci pedagogiki, psychologii, politologii, stosunków międzynarodowych wcale nie muszą studiować w supernowoczesnych budynkach. To nie kierunki techniczno-przyrodnicze czy medyczne, które wymagają nowoczesnych pracowni. Szkoda, bo stare budynki mialy duszę .

  • Dusze może i miały – gorzej z tynkiem, odpowiednią liczbą sal i miejsc siedzących, o kiblach nie wpominając.

 4. Studenci to teraz w większości zwykli dresiarze i holota, której nauka to ostatnia rzecz jaką mają w głowie. Przyjezdni to w większości wiejscy chuligani co w Lublinie ćpają , piją, biją, wieczorami jak napici idą przez miasto to zaczepiaja przechodniów i ludzi w autobusach i na przystankach. A ci z Lublina to lubelscy dresiarze co siedzą na ławkach pod blokami piją piwo i palą trawkę i biją ludzi z innych dzielnic i osiedli. Taka prawda.

  • Trochę racji w tym jest. U mnie w akademiku np. mieszkał gość z Zamościa co siedział w więzieniu i skończył liceum z 2 letnim opóźnieniem.

  • Najgorsi są ci z UA i generalnie zza wschodniej granicy. Tylko piją i słuchają tej swojej muzyki. Polszczyzna gorsza jak u babci po 4 klasach szkoły podstawowej spod Hrubieszowa. Z angielskim też wcale nie dobrze. Nie wiem jak oni zdają te egzaminy.

   • Mylisz się, a przynajmniej mijasz się z prawdą. Na Wydziale Chemii to najambitniejsi i dobrzy studenci. W przeciwieństwie do niektórych nadzych polskich orłów

 5. Znowu LUBów i LKRów przybędzie i wypadki bedą powodować

 6. Nie ma pośpiechu. Z tradycyjną nauką nie ma się co spieszyć zwłaszcza na politologii. W pierwszej kolejności powinny być wznowione zajęcia na Politechnice i Uniwersytecie Medycznym, później na Uniwersytecie Przyrodniczym, a na humanistycznych wydziałach UMCS i KUL dopiero w ostatniej kolejności. Nie ma co przesadzać z liczebnością studentów tymbardziej, że do Lublina zjadą studenci z 1/4 Polski. To zagrożenie epidemiczne. Uczyć w tradycyjnej formie powinni się ci co naprawdę muszą. Wydzialy UMCS powinny już ogłosić na których wydziałach nauka będzie mieć formę tradycyjną, na których dualną, a na których wyłącznie zdalną. Studentów w akademikach należy też maksymalnie rozrzedzic kwaterowac tylko tych co naprawdę muszą mieszkać w Lublinie i nie stać ich na stancje czy mieszkanie.

 7. A to rozgrzebane to co co to. Chyba ani politologia ani psychologia…

 8. Politogia, psychologia to studia dla lewaków, dziewuch i kochających inaczej. Prawdziwe chłopaki studiują na PL.

  • Dodaj jeszcze, że myją się tylko raz w tygodniu.

  • akurat psychologia jest potrzebna. testy dla kierowców i pilotów, badania dla osób ubiegających się o broń lub do służb mundurowych, pomoc i dbanie o zdrowie psychiczne zwykłych ludzi. trochę byś pomyślał przed napisaniem, bo nie wszystko spoza politechniki jest bezużyteczne!

 9. Ktoś wie którego Auchana mają likwidować i zamykać 27 września? Chodźki czy Witosa?

 10. Czarnek dał kasę, medal odebrał, trzeba wybudować.
  Co Wy wiecie dzieciaki o starym, starym wydziale, jak się po schodach drewnianych w szpilkach na egzaminy chodziło…? 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki