Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znów zmiany na kolei. Pojedziemy pociągiem po mieście za złotówkę

W najbliższą niedziele kolej wprowadza kolejną już w tym roku korektę rozkładu jazdy. Nowością jest „Bilet Miejski”, który ma być konkurencją dla komunikacji miejskiej. Wracają także pociągi sezonowe.

Nowe połączenia:

Jak co roku, w sezonie letnim uruchomione zostaną sezonowe pociągi kursujące w atrakcyjne turystycznie miejsca. Dwa pociągi pojadą do Bełżca, jeden z Chełma drugi z Lublina, z kolei z powrotem, oba składy skierują się do Lublina. W weekendy uruchomione zostanie skierowane głównie dla turystów połączenie Rzeszów – Zamość – Rzeszów. Pociąg z Podkarpacia wyjedzie rano, z Zamościa zaś wieczorem. Podobnie jak w latach ubiegłych, wracają też pociągi relacji Chełm – Włodawa. Dwie pary pociągów będą kursowały w każdą soboty i niedzielę. W porównaniu do roku ubiegłego zmieni się rozkład jazdy na tej trasie. Pociąg z Chełma wyjedzie wcześniej a z Włodawy później.Pociągi będą skomunikowane z tymi jadącymi w kierunku Lublina, jak i tym jadącym z Chełma do Bełżca.

Połączenia dalekobieżne:

Podobnie jak w poprzednich latach PKP IC uruchomi nocny pociąg TLK do Kołobrzegu i na Hel. Na Hel pojedzie także pociąg TLK Ustronie z Krakowa przez Dęblin i Kołobrzeg. Z kolei pociąg Gałczyński z Lublina do Szczecina, będzie kursował do Świnoujścia a TLK San z Przemyśla przez Lublin, każdego dnia będzie dojeżdżał do Kołobrzegu. Będą także specjalne pociągi na festiwal Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.

Po mieście za złotówkę:

Kolej by przyciągnąć nowych pasażerów wprowadza „Bilet Miejski”. Podróżni poruszający się pomiędzy przystankami zlokalizowanymi na terenie Chełma, Lubartowa, Lublina, Łukowa, Puław, Świdnika i Zamościa za bilet zapłacą od 1 do 2 złotych. Ma to być konkurencja dla komunikacji miejskiej. W Lublinie za 2 zł można podróżować pomiędzy przystankami: Lublin, Zemborzyce, Lublin Północny, Ponikwoda czy Zadębie. Podobna cena będzie obowiązywała w Zamościu, Puławach, Łukowie i Krasnymstawie. Za 1,5 zł pojadą mieszkańcy Chełma i Lubartowa, zaś za złotówkę mieszkańcy Świdnika W tym ostatnim przypadku cena obowiązuje tylko pomiędzy przystankami Świdnik Miasto a Świdnik Wschód. Przystanek Lublin Airport w Świdniku został wyłączony z oferty.

Inne zmiany:

Na wybudowanych niedawno w Zamościu przystankach: Zamość Starówka i Zamość Wschód, będą się w końcu zatrzymywały pociągi. Jednak nie wszystkie kursujące przez to miasto. W nowym rozkładzie przywrócony został również popołudniowy pociąg z Lublina do Zamościa wyjeżdżający o godzinie 17. Dodatkowo dla wielu pociągów przewozów regionalnych nastąpi zmiana rozkładu jazdy. Spowodowane jest to przez prowadzone prace remontowe infrastruktury kolejowej. Na niektórych trasach będzie czasowo wprowadzana zastępcza komunikacja autobusowa.

(fot. lublin112)
2015-06-11 08:30:46

4 komentarze

  1. Największą zaletą kursowania wszelakich pociągów w Polsce jest alternatywa dla chcących pozbawić się życia.
    Broni legalnie nie można posiadać (a jest to najbardziej humanitarny sposób rozstawania się z tym światem), a skok z mostu, wieżowca czy szpitalnego okna zbyt długo stresuje delikwenta, samochód nie zawsze jest skuteczny, a pociąg trafia bez pudła. 🙂

  2. Ostatnia podróż szynobusem Lublin-Zamość: 4 GODZINY + praktycznie brak miejsc stojących. Pociągom dziękuję, pozdrawiam

  3. Te pociagi do Zamoscia sa pełne do Rejowca a pozniej jest luz powinno byc tak ze przspiszone do Rejowca z pominieciem małych stacji tj. Podzamcze Dominów tak jak było w 2009roku

  4. Ja już od paru miesięcy planuję taką podróż koleją z Lublina do Zemborzyc i nareszcie będzie mnie na to stać!!!