Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znów będzie można podziwiać loty balonów. W Nałęczowie odbędą się międzynarodowe zawody

Szereg atrakcji zarówno dla miłośników balonów na ogrzane powietrze, jak też mieszkańców i turystów przygotowali organizatorzy 14. Międzynarodowych Zawodów Balonowych, które odbędą się w Nałęczowie. Imprezie towarzyszyć będą dożynki gminne.

W środę 14 sierpnia w Nałęczowie rozpoczną się tegoroczne, 14. Międzynarodowe Zawody Balonowe. Ta mająca bogatą tradycję oraz uznanie impreza co roku gromadzi tłumy zarówno miłośników baloniarstwa, jak też sporą rzeszę mieszkańców naszego regionu oraz turystów. Pierwszym punktem programu będzie wieczorny przejazd zawodników kolumną przez Nałęczów. O godzinie 21:15 przed sanatorium Książę Józef odbędzie się ceremonia otwarcia zawodów.

Loty zawodnicze odbywać się będą rano i wieczorem. W czwartek pierwsze starty zaplanowano o godzinie 6:00 oraz o 18. W dzień zaś, od godziny 13:00, wziąć będzie można udział w dożynkach gminnych, które odbędą się na placu przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie. W programie przewidziano: tradycyjny korowód, konkursy, koncerty, czy też występ kabaretu w którym wystąpią m.in. aktorzy z serialu Ranczo. Nie zabraknie też zabawy tanecznej.

Szereg atrakcji zaplanowano na piątek. Rano i popołudniu odbywać się będą loty zawodnicze, zaś o godzinie 15:30 odbędzie się spotkanie z Mateuszem Rękasem i Jackiem Bogdańskim – zwycięzcami zawodów balonowych o puchar Gordona Bennetta w 2018 roku. Z kolei od godziny 17:00 w nowej części parku podziwiać będzie można skoki spadochronowe sekcji Aeroklubu lubelskiego a także wystawy modeli i szybowca Aeroklubu Lubelskiego. Z koncertem wystąpi zaś zespół Teksasy z Wojtkiem Cugowskim. To co na co czeka wielu fanów, czyli nocny pokaz balonów, rozpocznie się o godzinie 20:30. Będzie też wieczór taneczny.

Po raz ostatni loty balonów będzie można podziwiać w sobotę. Zaplanowano również skoki spadochronowe oraz wystawę modeli i szybowca. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Olgi Bończyk a o godzinie 20:30 nocny pokaz balonów i ceremonia zakończenia zawodów.

Zawody odbywają się w ramach jubileuszu 100 – lecia Aeroklubu Polskiego a Patronat Narodowy objął nad nimi Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Z kolei portal lublin112.pl jest patronem medialnym imprezy.

Znów będzie można podziwiać loty balonów. W Nałęczowie odbędą się międzynarodowe zawody
(fot. lublin112, nadesłane)

2 komentarze

  1. Lecimy ze szwagrem. Niech tylko aŁdi przywróci do chodu po ostatniej przygodzie.

  2. lećta lećta ,jak nie zadązycie doleciec to tu na lublin112 zaglądnijcie