Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Niszczył witryny wystawowe, a koledzy bili mu brawo. Suma strat to 4 tys. złotych

Lubartowscy policjanci zatrzymali sprawcę zniszczenia witryn wystawowych. 17-latek odpowie wkrótce przed sądem. Poszkodowany wycenił straty na 4 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło 13 maja przed godziną 1:00 w nocy w Lubartowie. Na placu w centrum miasta przebyło kilka osób, w pewnym momencie jeden z mężczyzn przewrócił jedną z witryn wystawowych.

– Jego kompani w geście solidarności bili mu brawo co zachęciło go do dalszej demolki. Wkrótce na ziemi wylądowała kolejna witryna, czemu towarzyszyła kolejna porcja oklasków. Po wszystkim cała grupa uciekła z miejsca zdarzenia. Właściciel zniszczonych witryn, Lubartowski Ośrodek Kultury wycenił straty na 4 tys. zł. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – informuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

Sprawą zajęli się kryminalni z Lubartowa. Ustalili oni, że sprawcą zniszczeń jest 17-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego.

– Młodzieniec w miniony czwartek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł. asp. Grzegorz Paśnik.

2017-05-21 08:36:01
(fot. wideo Policja Lubartów)

11 komentarzy

 1. To co się dzieje na tym placu to przechodzi ludzkie pojęcie! Bydło i chołota tam przebywa wieczorami i nocami! Sklep monopolowy całodobowy wyjątkowo sprzyja takim „występom”!!!!

 2. Postawić teraz gnojka przy tych witrynach z napisem na łbie co zrobił!!! Może inny bałwan zastanowił by się na drugi raz

  • W USA tak właśnie by było jak napisałeś dlatego to cywilizowany kraj a nie polska dzicz 🙂

 3. Wieś się bawi

 4. Mam lepszy pomysł , opublikować wizerunek pajaca i datę kiedy będzie na tym placu stał przypięty jakimiś łańcuchami , a obok położyć kilkanaście leszczaków żeby każdy mógł gnoja sieknąć tak od serca , a ja osobiście za każdego bata będę bił brawo , myślę że po takiej lekcji , już nigdy niczego się nie czepi

 5. Zamiast 5 lat paki, która zdeprawują go na całe życie lepszą karą byłoby publiczne wychłostanie małolata. Już widzę jakie otrzymałby brawa od swoich kolesi. Całe życie omijałby szerokim łukiem okolice lubartowskiego rynku.

 6. Lac ta patologie i patrzec czy równo puchnie.

 7. Pampalini łowca zwierząt

  500+ działa

 8. Tej patologi pomogły by jedynie pomysły z komentarzy wyżej ..nic innego nie pomoże ,bo toto mózgu od dawna nie posiada

 9. wsiok reklam nigdy nie widział , myślał że to kurnik !

 10. Postawic go przed tymi witrynami z tabliczka na ktorej bedzie napisane co zrobil, tak na caly dzien a ze niepelnoletni, to z jednym z rodzicow niech stoi, raz ze obciach dla gowniarza, jeszcze wiekszy dla rodzicow i juz w domu dostalby taka kare ze do konca zycia chodzilby jak w zegarku