Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znikną dziury na wjeździe do Świdnika

Główny wjazd do Świdnika od strony Lublina zostanie w końcu wyremontowany. Drogowcy położą nową nawierzchnię.

Już niebawem ekipa drogowców rozpocznie przebudowę al. Lotników Polskich w Świdniku. Na remont tej jednej z najbardziej ruchliwych a jednocześnie najbardziej dziurawych ulic w Świdniku kierowcy oczekiwali od wielu lat. Drogowcy zajmą się odcinkiem od nowego ronda na wjeździe od Lublina, do ronda z helikopterem. Modernizacja obejmie wymianę nawierzchni, której zostanie położona 9cm warstwa wzmocniona dodatkowo specjalną siatką, wymienione zostaną krawężniki oraz wyremontowane zatoczki przystankowe.

Chociaż droga należy do powiatu, to Gmina Świdnik współfinansuje całą inwestycję, której całkowity koszt ma się zamknąć w kwocie 1.577.562 złote. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, które ma czas na zakończenie prac do końca lipca.

Roboty w tym miejscu mają się rozpocząć już w najbliższych dniach, jak zapowiada wykonawca, w pierwszym etapie prac, kierowców nie powinny czekać większe utrudnienia w ruchu. Dopiero gdy rozpoczną się właściwe prace modernizacyjne ulica zostanie zwężona i wprowadzony ruch jedną stroną jezdni.

Jak zapowiada Starostwo Powiatowe, przy okazji przebudowy al. Lotników Polskich jest szansa na remont biegnącego wzdłuż chodnika, który również jest w tragicznym stanie. Jednak w chwili obecnej poszukiwane są środki finansowe na realizację tego zadania.

2014-03-02 14:52:19
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone