Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Znieważył policjantów, potem obiecał im łapówkę 10 tys. złotych

37-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego najpierw wywołał awanturę w swoim domu, a następnie znieważył interweniujących policjantów. Próbował uderzać i kopać mundurowych. Po zatrzymaniu zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 10 tysięcy złotych w zamian za jego uwolnienie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu łęczyńskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Kiedy w mieszkaniu pojawili się mundurowi, tam zastali agresora.

Nietrzeźwy 37–latek był agresywny i wyzywał swoich rodziców. Funkcjonariusze próbowali go uspokoić, ale ten nie reagował na polecenia i swoją agresję skierował w kierunku mundurowych. Wielokrotnie znieważył policjantów słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Interweniujących funkcjonariuszy próbował kopać i uderzać zmuszając ich do zaniechania czynności służbowych. Natychmiast został obezwładniony i zatrzymany.

Jednak 37-latek nie dawał za wygraną i zaproponował, że da 10 tys. złotych łapówki, w zamian za puszczenie go wolno. Mężczyzna ostatecznie trafił do policyjnej celi.

37-latek następnie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty obietnicy udzielenia korzyści majątkowej oraz znieważenia funkcjonariuszy i stosowania przemocy celem zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary za podobne przestępstwa, czyli działając w warunkach recydywy. Tym samym naraził się na surowszą karę.

W związku z zachowaniem mężczyzny prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Będzie musiał stawiać się cztery razy w tygodniu w jednostce policji. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

(fot. Policja Łęczna)

16 komentarzy

 1. Doctor [***] (jeszcze ciepły)

  Wniosek z tego taki, że w łapę też trzeba umieć dać.
  I dyskretnie, nie wrzeszcząc na całą okolicę, że się daje.

 2. Za 10 k to ja mogę nawet dać tyłka samemu kaczyńskiemu.

 3. Nie łapówkę tylko zadośćuczynienie

 4. YYYzapisałeś się w kolejkę z prezentami do celi Tuska? Bo ustawa o komisji podpisana. Teraz dowiemy się jak bandyta Tusk z Putinem pozbyli się 96 osób w Smoleńsku.

  • nie kryty krytyk

   PISIORY kręcą ustawę na siebie, a ich wyborca się jeszcze cieszy, od zawsze wiedziałem że wyborcy pisu są ułomni, no bo wiadomo ze wyborcy PO to idioci.

   tylko pytanie czy lepiej wspierać kradnących ułomów czy kradnących idiotów.
   ale najważniejsze że bataliony PO-PISowych debili mają czym się szczuć nawzajem.
   a znakomita większość z nich uważa się za wzorowych katolików.
   średniowiecze nie minęło.

 5. Kurcze to Podobnie jak Tusk? najpierw obraża korzystających z 500 plus swoich wyborców nazywając ich chlejącymi, bijącymi żony i dzieci a za chwilę drań chce dla nich 800 zł.

 6. Barbaro zapomniałaś dodać o złodziejach aktualnych i największych czyli PISuarach i to byłby komplet

 7. Patus agresor taki się nie zresocjalizuje nie ma szans

 8. Próbował kopać i uderzać to co to znaczy,że za krótkie ma kończyny ????

 9. nie kryty krytyk

  jak można znieważyć polskiego policjanta? przecież on nawet mózgu nie może używać tylko robi co komendant każe.
  skoro kierują nim grupy przestępcze, komendant strzela „basem” z głośnika, nikt nie kontroluje wnoszonych do budynku przedmiotów przypominających granatnik, nikt nie kontroluje tego na granicy, brat komendanta kieruje grupą wymuszająca VAT wszyscy siedzą tylko nie on, Szymczyk o tym nic nie wiedział, dodatkowo latali jak debile pisząc mandaty za maski, a teraz ktoś ich znieważył?? jeszcze pytam jak,
  to tak jakby powiedzieć że ktoś prostytutkę znieważył.
  awanse dostają nawet jak wracając z służby zabije się z dwoma promilami, rozbijają te radiowozy co kilka dni, i ich można znieważyć,

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo