690 680 960

Znany lekarz i poseł z naszego regionu otrzymał groźby pozbawienia życia. Sprawą zajęła się prokuratura

Groźby wysadzenia w powietrze lub obcięcia głowy otrzymał Riad Haidar, znany w naszym regionie lekarz. Jest on również posłem Koalicji Obywatelskiej.

Riad Haidar, znany lekarz neonatolog oraz poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował, iż otrzymał groźby pozbawienia życia. Wiadomość mailowa, za pomocą której nieznana na chwilę obecną osoba grozi, że go wysadzi lub obetnie mu głowę, trafiła na skrzynkę Biura Poselskiego. O wszystkim powiadomiona została policja.

Lekarz przedstawił również treść wiadomości. Napisano w niej: „Riad Haidar wkrótce wybuchniesz. Wysadzę cię tak jak wysadzają ludzi w Syrii. Jak to się nie uda odetnę ci głowę tak jak na filmikach ISIS. Obserwuję Cię”. Sam adresat maila tłumaczy, że jest mu przykro, iż stosunki międzyludzkie i debata publiczna są dziś w tak złym stanie. Dodał również, że w życiu przeżył wiele, ale jedyne z czym walczył, to choroby, które atakowały dzieci. Nigdy drugiego człowieka.

– Marzy mi się świat i Polska gdzie wszyscy mają do siebie wzajemny szacunek a rodziny mogą usiąść razem przy stole i rozmawiać bez podziałów. Świat i Polska gdzie pomagamy sobie nawzajem i wspieramy się, a nie straszymy i obrażamy – dodał Riad Haidar.

Dochodzenie w sprawie gróźb wszczęła już Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Na razie postępowanie ma na celu ustalenie autora wiadomości.

Riad Haidar urodził się 1 sierpnia 1951 r. w Suejdzie w Syrii. W 1972 roku przyjechał do Polski, gdzie rozpoczął kształcenie w Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1991 do końca 2019 roku był związany ze Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Od lat współpracuje też z Jerzym Owsiakiem organizując bialski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W wyborach w 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła z ramienia SLD. Przez ostatnie lata był radnym sejmiku województwa lubelskiego oraz wiceprzewodniczącym komisji ochrony zdrowia i rodziny. Wystartował również w ostatnich wyborach, tym razem z list Koalicji. Uzyskał drugi najlepszy wynik w tym okręgu, tuż po liderze listy PiS, Jacku Sasinie.

(fot. Riad Haidar)

34 komentarze

 1. Za co takie groźby

 2. Jak widać nagonka TVPIS działa. Myślałem że rydzyk to szuja, jednak miłośnik 2 małżeństw (kościelnych) z publicznej szczujni jest jeszcze lepszym gnojem. Chciałbym kiedyś zobaczyć go w roli tej „krowy vel klaczy”.

  • Tak, działa. Polacy rasiści wybrali sobie ciemnoskórego posła, a mieli pod ręką tylu białych. A Polacy homofobi wybrali sobie geja na prezydenta Słupska. Dużo lepiej działa tefałenowska szczujnia, przypomnij sobie sprawę Cyby.

 3. Przypomniał mi się okres kiedy w Polsce rządziła „jedynie słuszna” PZPR i jet towarzysz „Wiesław”…
  Przed każdym przemówieniem owego człowieka „zapowiadacz” wymieniał około 30 różnych tytułów i stanowisk jakie towarzysz sprawował, a potem jego nazwisko…
  Zawsze zastanawiałem się co on z tego wszystkiego robi dobrze…
  Teraz to samo można przypisać panu posłowi… chyba, że to jakiś omnibus

  • Gdzie tu widzsz tytuły oprócz dr. n. Med. . Zostanie poslam to nie tytuł tylko zobowiązanie jeśli uważasz inaczej może przestań głosować. Przyspieszy to postęp tego lekko już cofającego się w rozwoju kraju!?

   • Przez swój komentarz chciałem uświadomić wam, ze doba ma tylko 24 godziny, a wiec jakikolwiek czlowiek jest ograniczony czasie i to co robi jako np. wyżej opisany dobry lekarz, niekoniecznie przekłada się na dobra poselską robotę, na czymś się traci ta dobroć. A jak doda się jeszcze wykonywanie innych dobrych funkcji to wspomniana doba staje sie za krótka, żeby to co się wcześniej robiło dobrze,robić to dalej dobrze a nie byle jak, aby było..
    W pewnym stadium zaczyna się wybór, albo będę dalej przykładowo dobrym lekarzem, albo dobrym posłem, albo byle jakim lekarzem i byle jakim posłem.
    Pojęliście tępe łby ?

    • widać żeś jedynie teoretyk w temacie pracy…
     dlatego nie jesteś w stanie pojąć że są ludzie którzy pracują na 2 etaty…
     a nawet jeśli nie pracują na 2 etaty to pracują swoje 8 h, śpią 8 h (=16) a pozostałe 8 zamiast chlać iwsko przed TV to zajmują się różnymi sprawami…. w tym udzielają się społecznie lub tak jak w tym przypadku sprawują funkcję posła…
     Wiem, większość PiSu to pasożyty społeczne jedynie na funkcji posła za duże pieniądze ale są też i tacy w PISie którzy pracują też w swoich zawodach… ale to już ci nie przeszkadza….?
     ale czego się spodziewać od ograniczonego umysłowo, hipokryty, homofoba czyli przeciętnego wyborcy pisu…

    • To może najpierw poczytaj na ten temat nim coś napiszesz, bo tu z tą tępotą to sam obrywasz rykoszetem.
     Za Wiki: Poseł, na czas kadencji, przebywa na urlopie bezpłatnym, który pracodawca jest zobowiązany udzielić na jego wniosek. Jeżeli poseł nie korzysta z urlopu bezpłatnego, wówczas pracodawca zobowiązany jest bezwzględnie umożliwić posłowi wykonywanie obowiązków parlamentarnych na zasadzie pierwszeństwa nad pracowniczymi.
     Jest wprawdzie tzw. niepołączalność materialna, ale dotyczy ona zupełnie innych działalności i wygląda na to, że lekarz może jednocześnie być posłem i lekarzem.
     Co więcej, niektórym „sprytnym” udało się na tym urlopie bezpłatnym wypracować jeszcze sowiecie opłacane nadgodziny – i jakoś prokuratura dziwnie tym tematem się nie interesuje.

  • No to ładnie się wpisałeś do pisowskiej szczujni. Działaj tak dalej, jako zasłużonemu może będa nawet płacić pożytecznemu id.ocie.

  • Zapowiadacz powinien wtrącić, że z tylu fuch go wywalono.

   • Tak też było, tylko trochę później, jak się zorientowano, że żadnej z tych fuch nie jest w stanie wykonywać dobrze, bo ma ich po prostu za dużo.
    Być może opisany w artykule „biedny” „prześladowany” pan doktor coś tam jednak komuś „skiepścił”, podpadł… dlatego okazuje mu „wdzięczność”.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny…

    • Jeśli ten lekarz komuś „podpadł” to od tego durniu są policja, prokuratura i sądy…
     a nie grożenie śmiercią… ale widać dla takich troglodytów jak ty to normalne….

  • Zapytaj Karczewskiego, tego od pół miliona za dyżury na bezpłatnym urlopie.

 4. Wobec totalnej obojętności i pobłażliwości władzy, foliarze poczynają sobie coraz śmielej. PiS jest zakładnikiem covidowych denialistów, którzy stanowią znaczny procent ich wyborców. Cel jest jeden: utrzymać się przy władzy, schlebiając najtwardszemu elektoratowi (czyli tłumokom, bigotim, rasistom i patologii społecznej 500+) i będzie on realizowany po trupach: uchodżców, chorych, a nawet lekarzy jak będzie trzeba.

  • To PiS jest odpowiedzialny za plandemię, co ty solisz i pi…..sz.

   • Ale na szcęście dla pisu wręcz spadła mu z nieba. Pielęgnuje ją, chucha, dmucha i działa aby trwała jak najdłużej. Można inflację tłumaczyć, brak inwestycji, zatrucie środowiska, wszystko, a nawet oficjalnie kraść i nie ponosić odpowiedzialności „bo pandemia”. Nawet taką ustawę sobie zrobili.

 5. Ludzie jakiś głupek czepia się obcokrajowca, który jest uczciwym ,dobrym lekarzem,ciekawe jak by ten lekarz uratował by życie temu autorowi czy autorom maila, może też to być prowokacja, ktoś chce pokazać , że Polak to rasista.Nie wolno takich maili lekceważyć,tyle tylko , że teraz to taki świat , że jeden drugiego ,by łyżce wody utopił,a jak ci krzywda i nieszczęście się dzieje w życiu,to prędzej ci ktoś dowali,zniszczy,oczerniać, będzie miał ubaw, będzie cię prześladował zamiast pomóc

  • Niech ratuje swoich krajanów tam lekarze potrzebni, a nie siedzi w bezpiecznym kraju i jeszcze pcha się do władzy nad Polakami.

   • A znasz życiorys tego lekarza? Wiesz od kiedy w Polsce pracuje? Skąd pochodzi i gdzie ma rodzinę? Przecież on od lat tu mieszka (ponad 30 na pewno), od dawna zajmuje się dziećmi (jest świetnym i cenionym fachowcem) i podejrzewam, że jest większym polskim patriotą niż wielu pseudo-narodowców w bluzie z husarią czy orłem na piersi. Znam wielu lekarzy, którzy są imigrantami z różnych krajów i nie miałem obaw przed powierzeniem im zdrowia swojego, dzieci czy bliskich.
    Naprawdę kolor skóry i obco brzmiące nazwisko wywołuje u Ciebie aż taki ból tylnej części ciała?

    • Tak, znam, pisze że jest z Syrii. Patriotą to może być tam, nie w obcym kraju, który jeszcze uczestniczył w atakowaniu jego kraju. Ile sobie mieszka tutaj jest kompletnie nieważne.

     • Więcej przeżył w Polce niż w Syrii, więc Polska nie jest dla Niego obcym krajem jak piszesz. Po tylu latach spędzonych w tym społeczeństwie ma prawo czuć się Polakiem i skoro został wybrany posłem musiał nie tylko spełniać wymogi formalne, ale też znaleźć odpowiednio liczne grono osób głosujących na niego. Na Ciebie kto by zagłosował? Znajdziesz połowę Jego liczby wyborców? Z takimi poglądami, hejtem i ziejącą bezpodstawną nienawiścią jakie co chwila tu pokazujesz na forum raczej nie masz szans. Kilku ograniczonych troglodytów zawsze się znajdzie, ale to na szczęście margines. No chyba, że takie traktowanie obcych uważasz za słuszne, tylko co w takim razie mają powiedzieć Polacy, którzy obecnie pracują na emigracji w GB, Skandynawii i innych krajach Europy i świata? Jak ma na Twoje poglądy reagować Polonia amerykańska? Mają się spakować i wracać na Podkarpacie? Co mają powiedzieć osoby, które znalazły swoją drugą połówkę gdzieś daleko w świecie, np w Korei czy Australii? Im też odmawiasz prawa do zamieszkania tam gdzie założyli rodzinę i odnaleźli miejsce dla siebie?
      Weź pogadaj trochę z ludźmi którzy ułożyli sobie życie gdzieś dalej niż między Odrą, a Bugiem, albo przynajmniej poczytaj czy pooglądaj jakieś blogi/vlogi jakie prowadzą – zobaczysz, że świat jest bardzo szeroki, zróżnicowany, i w tej różnorodności piękny. Jak to jest, że Polka mieszkająca w Korei jest przez lata przez wszystkich witana serdecznie, spotyka się wyrazami szacunku i pomocy na każdym kroku, a u nas każdy skośnooki czy ciemnoskóry w pierwszym roku pobytu spotyka się z rasizmem i ksenofobią? Nieco więcej otwartości i tolerancji, a wszystkim będzie się żyło lepiej.

      • Nie, nie ma prawa. Oprócz UE każdy inny kraj na świecie nie przyjmuje Polaków „bo sobie chcą” (a i ci też ledwo co), a biały europejczyk nawet choćby żył tam 200 lat to nie u siebie. Układać to sobie u siebie niech układają, u nas nie. Nigdy nie będą Polakami.

     • Nie „pisze”, a „jest napisane” – jeśli już. Przypuszczam, że jego polski jest lepszy od twojego.

 6. I to niezależnie jaki masz kolor skóry,jak ktoś ma znajomości,to drugiego człowieka będzie wiele lat bezkarnie prześladował.Ludzie żyją nie na zasadzie dobra,pomocy i szacunku dla człowieka,tylko na zasadzie -acha tego można prześladować,to dawaj robimy to,bo nikt nas nie ukarze,takie są przynajmniej moje obserwacje

 7. Zwykła [***] idzie gdzie mu lepiej nie wyszło z SLD poszedł do Koalicji

  • To jak na lekarza to i tak dobrze, bo byli tacy (oczywiście dobrzy lekarze i ludzie), którzy nie tyle poszli, co polecieli na zmywaki Jej Królewskiej Mości.
   Ponoć nawet to robią lepiej niż lecząc ludzi w Polsce.

 8. Hrabia Monte Cristo

  Można się nie zgadzać w sprawach polityki. Można a nawet trzeba się kłócić w polityce. Ale grozenie śmiercią to gruba przesada… niech panu panie doktorze przydziela ochronę osobista. Niech się Pan trzyma. I zdrówka dla Pana.

 9. Taaak leczy dzieci i jednocześnie popiera aktywnie rozwrzeszczane i przeklęte baby gloryfikujące zabijanie własnych dzieci

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas