690 680 960

Znalazł portfel i przyniósł do komendy policji. Właściciel zguby wynagrodził go za uczciwość

Warto być uczciwym, a przekonał się o tym mieszkaniec gminy Stary Brus. Mężczyzna znalazł portfel i przyniósł go do komendy policji we Włodawie. Za swoją uczciwość został nagrodzony.

W miniony czwartek mieszkaniec gminy Stary Brus znalazł portfel na parkingu jednego z włodawskich marketów. W środku znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze w kwocie 150 złotych.

Uczciwy znalazca przyniósł zgubę do komendy we Włodawie i przekazał policjantom. Mundurowi przystąpili do poszukiwań właściciela portfela. Udało się szybko nawiązać z nim kontakt i przekazać jego własność.

Mieszkaniec Działdowa w ramach wdzięczności za odzyskany portfel przekazał znalazcy pieniądze. Niewątpliwie uczciwa postawa mieszkańca gminy Stary Brus może być uznana za godną naśladowania. Takie zachowanie niech będzie wzorem dla każdego, kto znajdzie się w podobnej sytuacji.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

  1. taki przypadek znależnego

    kiedyś na osiedlu LSM znaleziono portfel i zamiast zanieść na policję, to samemu odszukano właściciela zguby po danych w dokumentach w zgubionym portfelu. Wdzięczność właściciela zguby polegała na tym że oskarżył znalazcę o kradzież ponieważ w portfelu jak twierdzi było ponad 2 tyś zł., a tu tylko dokumenty zostały. Teraz jak znajdziesz portfel bez pieniędzy to lepiej wysłać pocztą na adres w znalezionych dokumentach w portfelu bez adresu zwrotnego.

  2. Ze względu na swoje dobro nie ujawnię ani miasta ani większych szczegółów. Kiedyś w sklepie znalazłem 200 zł i poszedłem z tym na komendę, wiecie co tam doświadczyłem? zostałem wyśmiany i sarkastycznie potraktowany. Mimo tego uważam, że nadal zachowam uczciwą postawę wobec takich zdarzeń. A Tym policjantom, życzę, żeby trafili na kogoś takiego jak ja w sytuacji, gdy sami coś zgubią.

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas