Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmusili 22-latka do oddania audi pod pretekstem rozliczenia rzekomego długu (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy i jednego obywatela Uzbekistanu do sprawy rozboju na 22-latku. Sprawcy zmusili mężczyznę do oddania samochodu pod pretekstem rozliczenia fikcyjnego długu.

Policjanci z Lublina w ubiegłym tygodniu przyjęli zgłoszenie od dwóch obywateli Ukrainy, którzy przekazali, że w wyniku napadu skradziono im pojazd marki Audi.

Całe zdarzenie zaczęło się od telefonu jaki otrzymali pokrzywdzeni. Zadzwoniła do nich osoba zainteresowana pomocą przy uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Polsce. Podczas spotkania, na które umówili się z rozmówcą, wyszło na jaw, że to był tylko pretekst. Sprawcy zażądali do mężczyzn zwrócenia pieniędzy, rzekomo dłużnych obywatelowi Uzbekistanu.

Chodziło o kwotę 3 tysięcy złotych, jednak mężczyźni stwierdzili, że dług wzrósł i do oddania będzie 30 tysięcy złotych. Z racji tego, że zgłaszający nie dysponowali gotówką sprawcy przemocą zmusili 22-latka do oddania należącego do niego samochodu wraz z dokumentami.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że za zdarzeniem stoi dwóch obywateli Ukrainy w wieku 24 i 27 lat oraz 28-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyźni ostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który ukryty był na jednej z posesji pod Lublinem. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. 28-latek na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany, natomiast dwaj obywatele Ukrainy zostali oddani pod dozór policji.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Zmusili 22-latka do oddania audi pod pretekstem rozliczenia rzekomego długu (zdjęcia)

Zmusili 22-latka do oddania audi pod pretekstem rozliczenia rzekomego długu (zdjęcia)

Zmusili 22-latka do oddania audi pod pretekstem rozliczenia rzekomego długu (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

17 komentarzy

 1. Oddajcie budce parówkę !

 2. Właściciel aŁdi poszedł poskarżyć się na Policję? Nie wierze. Teraz powinien z płotów i przystanków powycierać te bazgroły co wypisywał.

 3. trzeba było pojechać na ukrainę i to zgłosić, a nie naszym dudę zawracać. niech się uk.ry między sobą dogadują.

 4. Maian Janusz pazdzioch

  Dozur hahaha mor@eta ih szukac w kijowje ele mamy policje naszego to odrazu na 3 miehy

 5. The bill King – czyt. De8il King ( napis na bluzie )

 6. Nawet z Uzbekistanu jakiś się pałęta nad Wisłą. Kiedy nas Marsjanie zaatakują?

 7. To dzbany j….e hahaha

 8. Fryderych Szopę

  Bracia ze Wschodu jak zwykle ubogacają nas kulturowo. Dziękujemy Pan Jarosław.

  • niejestemcebulakiem

   no, nie to, co nasza elita ubogacająca kulturowo Wyspy Brytyjskie, tylu inteligentów po podstawówce oblega tam teatry, biblioteki, muzea i daje przykład wzorowego zachowania. Ponoć biedne Angole nie mogą książek kupować, bo elita yntelektualna z Polszy wykupuje całe nakłady i pożera te książki w jeden dzień.

   • Fryderych Szopę

    A co ma piernik do wiatraka? W Ameryce za to Syjoniści biją Murzynów.

    • niejestemcebulakiem

     no własnie, co ma piernik do wiatraka? trzech bandziorków rzutuje na całą społeczność, tak? ale jak codziennie czytasz o polakach bandytach, to już nie jest to tożsame, że polacy to syfiarze, nie? co ma piernik do wiatraka?

    • niejestemcebulakiem

     „W Ameryce za to Syjoniści biją Murzynów.” i ta metafora jest idealna do „bracia ze wschodu ubogacją naszą kulturę” – ten sam poziom, właśnie to ma piernik do wiatraka

 9. Jaro mówił że ukraincy są spoko, jak w chełmie przyjeżdżali na włamy, wkoncu ich zatrzymali i włamy przestały się zdarzać, no ale oczywiście dla wolnych sądów nie było to dowodem i *** wypuścili.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo