690 680 960

Zmusili 22-latka do oddania audi pod pretekstem rozliczenia rzekomego długu (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy i jednego obywatela Uzbekistanu do sprawy rozboju na 22-latku. Sprawcy zmusili mężczyznę do oddania samochodu pod pretekstem rozliczenia fikcyjnego długu.

Policjanci z Lublina w ubiegłym tygodniu przyjęli zgłoszenie od dwóch obywateli Ukrainy, którzy przekazali, że w wyniku napadu skradziono im pojazd marki Audi.

Całe zdarzenie zaczęło się od telefonu jaki otrzymali pokrzywdzeni. Zadzwoniła do nich osoba zainteresowana pomocą przy uzyskaniu zezwolenia na pobyt w Polsce. Podczas spotkania, na które umówili się z rozmówcą, wyszło na jaw, że to był tylko pretekst. Sprawcy zażądali do mężczyzn zwrócenia pieniędzy, rzekomo dłużnych obywatelowi Uzbekistanu.

Chodziło o kwotę 3 tysięcy złotych, jednak mężczyźni stwierdzili, że dług wzrósł i do oddania będzie 30 tysięcy złotych. Z racji tego, że zgłaszający nie dysponowali gotówką sprawcy przemocą zmusili 22-latka do oddania należącego do niego samochodu wraz z dokumentami.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili, że za zdarzeniem stoi dwóch obywateli Ukrainy w wieku 24 i 27 lat oraz 28-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyźni ostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który ukryty był na jednej z posesji pod Lublinem. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju. 28-latek na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany, natomiast dwaj obywatele Ukrainy zostali oddani pod dozór policji.

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

17 komentarzy

 1. Oddajcie budce parówkę !

 2. Właściciel aŁdi poszedł poskarżyć się na Policję? Nie wierze. Teraz powinien z płotów i przystanków powycierać te bazgroły co wypisywał.

 3. trzeba było pojechać na ukrainę i to zgłosić, a nie naszym dudę zawracać. niech się uk.ry między sobą dogadują.

 4. Maian Janusz pazdzioch

  Dozur hahaha [email protected] ih szukac w kijowje ele mamy policje naszego to odrazu na 3 miehy

 5. The bill King – czyt. De8il King ( napis na bluzie )

 6. Nawet z Uzbekistanu jakiś się pałęta nad Wisłą. Kiedy nas Marsjanie zaatakują?

 7. To dzbany j….e hahaha

 8. Fryderych Szopę

  Bracia ze Wschodu jak zwykle ubogacają nas kulturowo. Dziękujemy Pan Jarosław.

  • niejestemcebulakiem

   no, nie to, co nasza elita ubogacająca kulturowo Wyspy Brytyjskie, tylu inteligentów po podstawówce oblega tam teatry, biblioteki, muzea i daje przykład wzorowego zachowania. Ponoć biedne Angole nie mogą książek kupować, bo elita yntelektualna z Polszy wykupuje całe nakłady i pożera te książki w jeden dzień.

   • Fryderych Szopę

    A co ma piernik do wiatraka? W Ameryce za to Syjoniści biją Murzynów.

    • niejestemcebulakiem

     no własnie, co ma piernik do wiatraka? trzech bandziorków rzutuje na całą społeczność, tak? ale jak codziennie czytasz o polakach bandytach, to już nie jest to tożsame, że polacy to syfiarze, nie? co ma piernik do wiatraka?

    • niejestemcebulakiem

     „W Ameryce za to Syjoniści biją Murzynów.” i ta metafora jest idealna do „bracia ze wschodu ubogacją naszą kulturę” – ten sam poziom, właśnie to ma piernik do wiatraka

 9. Jaro mówił że ukraincy są spoko, jak w chełmie przyjeżdżali na włamy, wkoncu ich zatrzymali i włamy przestały się zdarzać, no ale oczywiście dla wolnych sądów nie było to dowodem i *** wypuścili.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas