Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zmieniają się zasady podawania szczepionek przeciwko COVID-19

W poniedziałek w kraju została przekroczona liczba 14 mln wykonanych szczepień, od momentu podania pierwszej szczepionki. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Michała Dworczyka przedstawione zostały nowe zasady szczepień przeciwko COVID-19.

Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk poinformował dzisiaj, że została przekroczona liczba 14 mln szczepień.

– Mamy na maj i czerwiec ponad 4,5 mln wolnych terminów. W zeszłym tygodniu po raz kolejny przyspieszyliśmy tempo szczepień. W zeszłym tygodniu wykonano 1,8 mln szczepień. To kolejny tydzień, w którym widać wyraźny wzrost tempa Narodowego Programu Szczepień. W tym tygodniu dostarczymy do punktów ok. 2 mln dawek. Każdego tygodnia zwiększamy wykonywanie szczepień o ok. 200 tys. Dzisiaj największym wyzwaniem pozostaje dostępność szczepionek. Mamy niewykorzystanie możliwości dot. szczepień. Za 3 tyg. sytuacja ulegnie zmianie. Największym wyzwaniem będzie przekonanie jak największej liczby Polaków, żeby się zaszczepili – mówił Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień przekazał, że największym wyzwaniem obecnie jest przekonanie wszystkich do szczepień. 17 maja ruszają pilotażowe szczepienia w zakładach pracy. Na te szczepienia przeznaczonych będzie 100 tys. dawek tygodniowo, a od 1 czerwca 300 tys. dawek tygodniowo.

– Wprowadzamy zmiany jeżeli chodzi o szczepienie ozdrowieńców. Do tej pory to było 90 dni od pozytywnego wyniku testu. Dzisiaj to 30 dni od pozytywnego wyniku testu. W związku ze stanowiskiem Rady Medycznej, skracamy okres pomiędzy podaniem pierwszej, a drugiej dawki szczepionki. Moderna – 35 dni, Pfizer – 35 dni, AstraZeneca – 35 dni. Ta zmiana wejdzie w życie od 17 maja – przekazał Dworczyk.

Od dzisiaj wchodzą zasady, dzięki którym osoby z orzeczeniem o znacznej niepełnosprawności mogą w punktach szczepień powszechnych szczepić się poza kolejnością. Dotyczy to także ich opiekunów.

(fot. KPRM)

16 komentarzy

 1. A za chwilę w promocji 2 szczepionka innego producenta w komplecie. Kasa płynie, tak samo jak za testuj, testuj, testuj, 500zł za jeden test PCR.

 2. I co,nikt nic nie pisze? Taki fajny temat do hejtowania a tu nic?

 3. ale ludzie są durni że się szczepią wierzą tym zakłamanym bandytom bezgranicznie. przypłacą to ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu . będą teraz co roku musieli się szczepić . a w ciągu 3 lat umrą na niezidentyfikowane choroby wywołane szczepieniem ,będą mówili to choroby współistniejące

  • Dora nie panikuj. Nikimu nic nie jest. Wręcz przeciwnie. Epidemia się kończy ! ! ! Ja mam już zarezerwowaną Grecję. Wyluzuj…

   • Sprzedać wolność za kod QR
    Bez komentarza…

    • A czy jesteś wolny? Masz dowód osobisty, kartę płatniczą, paszport, prawo jazdy, ubezpieczenie. I piszesz o wolności? Rzuć pracę i koczuj pod mostem to może będziesz wtedy wolny.

  • i jeszcze pewnie wierzysz że Ziemia jest płaska, 5G szkodzi, czapka z folii aluminiowej chroni przed promieniowaniem mikrofalowym, maka boska była polką, a Faulkner to część samochodowa. Jakim cudem żyjesz z ujemną inteligencją?

 4. Trzeba się szczepić…bo sie umiera xo ty wiesz…

 5. a po co ich przekonywać ? niech chorują i umierają …zadna strata .Tylko jak zachorują to niech nie dzwonią do lekarza i „pomocy panie doktorze bo się duszę ” ,tylko w domciu się leczyć naturalnymi metodami ….mleko z miodem i czosnkiem itp.

  • A żebyś wiedziała Olu, że predzej na tego kowida pomoże mlekomz czosnkiem niż ta wstrzykiwana trutka, tylko mleko prawdziwe musi być. Albo herbata z sokiem z malin i miodem.

  • Racja. Przecież nie płacili przez całe życie składek zdrowotnych. Wait…

  • Ci co się szczepili tak samo chorują jak nieszczepieni, jedni lekko inni ciężko. To czy zachorujesz na covid czy nie, zależy tylko od stanu układu odpornościowego w danej chwili. Wystarczy tzw. przeziębienie i nawet szczepiony będzie chorował, dlatego co chwilę wymyślają że trzeba przyjąć dwie, trzy, a zaraz będzie 50 dawek szczepionki. Przecież na samym początku trąbili że wystarczy jedna dawka, tylko jak szczepieni zaczęli chorować to wprowadzili dwie, a jak 2x szczepieni też to teraz każą brać trzecią.

 6. Dora weż snikersa ,bo bredzisz

 7. Dora ,uszczerbek na zdrowiu i to psychicznym to widać ze masz Ty …o tych zaszczepionych się nie martw ,martw się o siebie

 8. Po szczepieniach w Polsce już setki osób umarło, co nie powiedzieli wam biedni wyszczepieńcy?

 9. I ze bierzecie udział w eksperymencie medycznym szczepiąc się jak bydło to wam mówią? Szczepienie oslabia czlowieka, a co mówić jakim gownem testowanym właśnie! to co może kowalskiego dopasc po eksperymencie?

Z kraju