690 680 960

Zmienia się miejski krajobraz. Trwa wyburzanie budynków w centrum Lublina (zdjęcia)

Przy ul. Jasnej i ul. Wieniawskiej w Lublinie trwają intensywne prace wyburzeniowe. Wkrótce miejsce starych budynków zastąpią nowe, w których znajdą się lokale mieszkaniowe oraz usługowe.

Krajobraz miejski, do którego wszyscy się przyzwyczaili w rejonie ulic Jasnej i Wieniawskiej, powoli odchodzi do przeszłości. Wszystko za sprawą nowych inwestycji, a także towarzyszących im prac wyburzeniowych i budowlanych.

Obecnie wyburzane są budynki po lewej stronie placu, na którym znajdował się płatny parking przy ul. Jasnej. W następnych dniach mają być rozebrane budynki po prawej stronie. Trwa w nich m.in. usuwanie wyposażenia. Jak wiadomo, od lat znajdowały się w nich lokale gastronomiczne. W rejonie ul. Jasnej i Wieniawskiej mają powstać dwa budynki, w których znajdzie się ponad 320 mieszkań.

Tu gdzie znajdował się budynek Biedronki, a także do niedawna dyskoteki, stanie budynek usługowo-mieszkalny z podziemnym garażem na 118 miejsc. Na razie prace budowalne trwają poniżej gruntu. Całość będzie miała powierzchnię do 2000 mkw. Lokale mieszkaniowe będą miały od niespełna 40 do 140 mkw. W budynku znajdzie się 112 mieszkań.

(fot. lublin112.pl)

17 komentarzy

 1. W końcu!

 2. Gdzie jest imprezownia 30+ się pytam? Wszystko w mieście inspiracji zaorają pod patodeveloperkę i jakieś lokale z chińszczyzną

 3. To nie będzie tam nowej biedronki?

 4. Dobre zniszczyli teraz postawią bubla.

 5. Długie macki ma lubelska deweloperka 😉

 6. Trza mieć układy i układziki

 7. Ciąg dalszy lubelskiej bajki o łysym dzieciorobie i jego kolegach deweloperach…

 8. „Tomcio”, „Grażynka” i inne podobne oszołomy…
  Przecież te slamsy w centrum miasta już dawno prosiły się, aby coś z tym zrobić.
  Ale jak ktoś wyrósł na „sławojce” to nawet zwykły sedes będzie dla niego aferą i układzikami 🙂

 9. 320 mieszkań i 118 miejsc parkingowych?
  W centrum? Serio?
  Przecież to na kilometr widać, że przewidują „akademik” dla ludzi bez samochodu.

  • Czytać ze zrozumieniem nie nauczono? 2 budynki i w sumie 320 mieszkań na początek 1 z 112 lokalami a 118 miejscami parkingowymi podziemnymi.

  • akademik dla ludzi bez samochodu? a co to takiego? 3/4 studentów pod akademiki samochodami przyjeżdża z rodzinnych domów.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas