690 680 960

Zmiany kadrowe w MOSiR „Bystrzyca”. Krzysztof Komorski ponownie został wiceprezesem zarządu

Były wiceprezydent Lublina Krzysztof Komorski wraca na stanowisko wiceprezesa zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Wraz z całym zarządem odwołany został w lutym. Teraz spółka zadecydowała o kolejnych zmianach.

W czwartek Rada Nadzorcza Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie podjęła uchwałę w sprawie powołania Krzysztofa Komorskiego na Wiceprezesa Zarządu. Wniosek taki złożył prezesa miejskiej spółki Marek Spuz vel Szpos. Komorski wcześniej piastował już to stanowisko. W lutym został odwołany, wraz z całym zarządem spółki. Powodem miały być słabe wyniki finansowe MOSiR-u. Jednak nie zmienił miejsca pracy, gdyż został dyrektorem ds. technicznych.

Jak wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”, Rada Nadzorcza poddała analizie strukturę spółki oraz schemat organizacyjny po zmianach zarekomendowanych przez Prezesa Zarządu. Z analizy wynika, że spółka MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie jest jednym z największych tego typu podmiotów w Polsce. Ilość obiektów podległych operatorowi oraz ich zróżnicowana specyfika wymaga stałego i bezpośredniego nadzoru. Dlatego też zapadła decyzja o powołaniu Krzysztofa Komorskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Dotychczasowa struktura Spółki wyodrębnia 4 piony: administracyjny, finansowy, marketingu i zarządzania obiektami oraz pion Prezesa Zarządu, w którym znajdują się komórki odpowiedzialne m. in. za zamówienia publiczne, inwestycje, dział prawny.

– Biorąc pod uwagę ilość zadań inwestycyjnych, nadzór nad obiektami, ilość podmiotów współpracujących, kontrahenci oraz kluby sportowe, kilka na poziomie ekstraligowym, Rada Nadzorcza – na wniosek Prezesa Zarządu – zdecydowała, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie zarząd 2-osobowy tak, aby każdy z członków zarządu mógł odpowiadać za 2 piony – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Dotychczasowe stanowisko Krzysztofa Komorskiego, czyli Dyrektor ds. Marketingu i Obiektów, zostanie zlikwidowane, zaś jego zakres obowiązków zostanie powiększony o dział sprzedaży i wynajmu, dział administracji, informatyki, współpracę ze związkami sportowymi i organizacjami pozarządowymi, archiwum zakładowe i Centrum Historii Sportu.

Po analizie kadrowej spółki oraz na wniosek Prezesa Zarządu Rada Nadzorcza Spółki ustaliła, iż dotychczasowy Dyrektor ds. Marketingu i Obiektów, a w przeszłości Członek Zarządu MOSiR „Bystrzyca” oraz Wiceprezydent Miasta Lublin ds. Kultury i Sportu Pan Krzysztof Komorski będzie odpowiednim kandydatem na drugiego członka zarządu spółki. Prezes Zarządu potwierdza, iż dotychczasowa wzorowa współpraca z Panem Krzysztofem Komorskim, jego doświadczenie zarządcze i organizacyjne oraz znajomość spraw spółki będą realnym wsparciem i wartością dodaną dla MOSiR Bystrzyca.

(fot. FB Krzysztof Komorski)

17 komentarzy

  1. Hahaha właściwy człowiek na właściwym miejscu – „Powodem miały być słabe wyniki finansowe MOSiR-u” xD D

  2. Co za dziadostwo .

  3. Gdzie jest CBA.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas