Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii po 30 września 2021 r.

Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Wyjątkiem będą osoby posiadające status osoby osiedlonej lub tymczasowo osiedlonej w Wielkiej Brytanii, które uzyskały swój status na podstawie dowodu osobistego – w tym przypadku wjazd na podstawie dowodu osobistego będzie możliwy co najmniej do końca 2025 roku.

Przed wyjazdem należy upewnić się, czy dokument paszportowy jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i czy pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Osoby posiadające status osoby osiedlonej powinny przekraczać granicę brytyjską na podstawie dokumentu tożsamości powiązanego ze swoim cyfrowym profilem osiedlonego.

W przypadku zmiany dokumentu tożsamości należy niezwłocznie zaktualizować swoje dane logując się do swojego cyfrowego profilu osoby osiedlonej.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. Straszne, prawda ? Nie ma tu nic o dowolności w skakaniu, przez płoty zasieki i taplaniu się wpław, czy zapominaniu o wzięciu dokumentów.
  Co na to pan Łukaszenko i jego moskiewski szef ?

 2. Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

  Czyli niekumatym na polski tłumacząc, wygląda to tak:
  Polacy płci obojga i wszystkich kolorów tęczy (żeby nie było), jak nie będziecie mieć stosownych kwitów, to terytorium Jej Królewskie Mości będziecie se mogli w dowolnie i demokratycznie wybranej telewizji pooglądać.

 3. Zawsze się zastanawiałem po co ludzie pchają się do tego syfu, tej bandy troglodytów…

  • Może dlatego, żeby tam zarobić „prawdziwych pieniędzy”, a potem wydać je wśród takich '”entelegentów” jak ty…

   • Co ci z pieniędzy, jak tam Afryka już i zjedzą ci dzieci.

   • Wiadomo kto pojechał – inne prostuny co języka nawet nie znają. Dzięki sprzątaniu kibli, pracy na budowach powiększyli grono tamtejszych elit. Myśleli pewnie, że będą częścią wielkiego bogatego królestwa tyle się i tych rudych księciach naczytali :)))

    • Co wy dzieciaczki o Zjednoczonym Królestwie wiecie… a do szkoły job waszu mat i swiat na lekcjach geografii poznawać (prócz Palestyny – do tego służą lekcje religii).

Z kraju

Polityka i społeczeństwo