690 680 960

Prześwietlili naczepę ciężarówki, znaleźli nielegalne papierosy warte ponad 71 tys. złotych (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej udaremnili przemyt blisko 4,8 tys. paczek papierosów. Ujawnienie nielegalnego towaru miało miejsce na terminalu w Koroszczynie w powiecie bialskim.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Białej Podlaskiej poddali skanowaniu urządzeniem RTG jeden z zestawów ciężarowych wjeżdżający z Białorusi. Zgodnie ze zgłoszeniem pojazd nie przewoził żadnego ładunku. Funkcjonariusze postanowili jednak to sprawdzić. I jak się okazało słusznie.

Obraz ze skanera uwidocznił anomalie w podłodze naczepy. Szczegółowa rewizja zakończyła się ujawnieniem blisko 4,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 71 tys. zł.

Nielegalne wyroby, zgodnie ze wskazaniem urządzenia RTG, ukryte były w specjalnie przerobionej podłodze naczepy. Kierujący pojazdem, 41-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu. Zarówno papierosy, jak też przystosowana do przemytu naczepa, zostały zajęte do postępowania.

Tym razem skuteczny w udaremnieniu przemytu okazał się mobilny pojazd skanujący. Ten specjalistyczny sprzęt został przekazany lubelskiej KAS w czerwcu 2021 r. i jak widać była to trafiona inwestycja.

(fot. KAS)

3 komentarze

  1. Ale jak to? Przemytnikom można rekwirować narzędzie służące do popełnienia wykroczenia/przestępstwa skarbowego? A co, jeżeli ten pojazd jest w leasingu, albo jest współwłasnością z inną osobą?

  2. „mobilny pojazd” Dobre!

  3. No to ktoś popłynął finansowo😜…

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas