690 680 960

Zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzycka – Wyżynna (zdjęcia)

Tak jak zapowiadano, dzisiaj została wprowadzona zmiana pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzycka – Wyżynna. Miasto apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Od dziś, 28 czerwca, wprowadzono zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Nadbystrzycka – Wyżynna w zakresie pierwszeństwa przejazdu.

Nowa, docelowa organizacja ruchu zakłada pierwszeństwo przejazdu dla kierowców poruszających się ul. Nadbystrzycką – od ul. Janowskiej w stronę Ronda Narodowych Sił Zbrojnych – względem kierowców poruszających się ul. Wyżynną.

Miasto apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i obserwowanie wprowadzonego oznakowania.

O zmianę apelowali już pewien czas temu m.in. miejscy radni Leszek Daniewski i Zbigniew Ławniczak wskazując, że po rozpoczęciu przebudowy mostu w ciągu ul. Żeglarskiej ruch pojazdów zostanie przekierowany właśnie na ul. Janowską, a tym samym zaczną się tam tworzyć korki. Miejscy urzędnicy wskazali wówczas, że zmiana ta nastąpi, co więcej nie tylko na czas zamknięcie ul. Żeglarskiej, lecz już na stałe.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Kolejna pułapka na kierowców.

 2. a kiedy remont tej ulicy bo koło pourywane

  • Jeżeli droga urywa koła, to należy ją zamknąć dla ruchu. Ewentualnie dopuścić warunkowo do ruchu, ale ograniczyć na niej prędkość do np. 10km/h. Może przy takiej prędkości, droga już nie będzie kół urywać.

 3. Czyli 25% kierujących, którzy zatrzymywali się na STOPie, już nie będzie musiało tego robić.

 4. A ile kasy miasto wyprało za niekupieniw działki/ gospodarstwa tam gdzie dziś jest jakimś cudem przedszkole w środku spalin i hałasu? Rozwalić tą budę i zrobić normalna drogę.

  • zap rzedszkolem obok rzeki miala iscdroga ale zapomnieli wybudowac takie byly plany jak zrobili wyzyznna i najanowskiej postawili stop jakies 15 lat temu bo jakis urzedas jezdzil wyzynna do domu

 5. podpowiedź dla laweciarza i blacharza-lakiernika – proponuję ustawić się na klepisku przy przedszkolu, najbliższe 2-3 tygodnie będzie robota…

 6. Jechałem przed chwilą od strony Jana Pawła. Nie widziałem znaku STOP od Wyżynnej, chyba, że chowa się w gałęziach drzew. A jadąc od mostu nadal jest ustawiony znak D-2 i A-7 pod nim. Oczywiście przed samym skrzyżowaniem jest D-1, ale jednak trochę to mylące.

  • Ja jechałem za tobą i widziałem znak STOP od Wyżynnej wychylił się zza gałęzi drzew . A jadąc od mostu nadal jest znak D-2 i A7pod nim , a obok C-3 i F-8 które współpracują z B-52 i J-23 które jednak trochę mylą.

 7. Zrobić remont, który na kilka lat blokuje ulicę. Ulicy w tym czasie nie ruszać, niech zostanie jak jest. Następnie puścić tą dziurawą ulicą objazd. I na koniec zrobić z niej ulicę z pierwszeństwem. Na stałe. Za kilka lat zabrać się za remont tej ulicy z pierwszeństwem. Oklaski.

 8. Niech ktoś odpowiedzialny za oznakowanie przejedzie się od strony wiaduktu i przemyśli głupotę którą strzelił… Proponuję postawić jeszcze kilka znaków żeby było weselej… A może ona Henio jest to tylko do przykręcania znaków, a do odkręcania jest pan Marek, który jest na urlopie? Jeśli tak, to poczekamy aż pan Marek skończy urlop i zdejmie znaki…

 9. Nareszcie ! Tyle lat droga wyższa rangą ustępowała pierwszeństwa osiedlówce…

 10. Warto wstawić przed skrzyżowaniem znak informujący o zmianie organizacji ruchu bo kierowcy jeżdżą na pamięć. Proste? Szalenie proste!

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas