Złodzieje z Warszawy w kraśnickim supermarkecie. Próbowali ukraść 39 butelek whisky (zdjęcia)

Kraśnicy policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść 39 butelek whisky. Mieszkańcy Warszawy staną wkrótce przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek w jednym z kraśnickich supermarketów grasowali dwaj złodzieje z Warszawy. Mężczyźni załadowali w koszyk dwa kartony z zawartością łącznie 39 butelek whisky różnych pojemności i wyjechali nim na parking przed sklepem przed drzwi wejściowe.

Wszystko zauważyła kasjerka, która poinformowała współpracownika. Ten poszedł za złodziejami przed sklep. Zaskoczeni niekorzystnym rozwojem wydarzeń mężczyźni porzucili jeden karton alkoholu, a w zamieszaniu drugi karton szybko wyciągnął z ich samochodu pracownik. Sprawcy ruszyli do ucieczki.

O wszystkim została powiadomiona policja. Mundurowi przystąpili do poszukiwań pojazdu. Patrol ruchu drogowego zauważył poszukiwany pojazd, którego kierowca skręcił w boczną uliczkę w miejscowości Suchynia, a jeden z nich próbował oddalić się pieszo.

Jak się okazało 27-latek nie na darmo chciał uniknąć kontaktu z patrolem, gdyż figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jego 25-letni towarzysz również został zatrzymany. Co więcej, volkswagen nie posiadał badań technicznych oraz ubezpieczenia w związku z czym został odholowany.

Pechowi amatorzy mocnych trunków odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Pojazd złodziei łudząco przypomina samochód. Ale to za pewne tylko w celu zatarcia śladów. Po udanej ucieczce mieli zamiar zamienić pojazd samochodowy na rowery.

 2. Łapy poobcinać k….om 😡!!!

 3. pięknie się światu pokazali…..super że ich policja znalazła…w młodym wieku i pracować się nie chce …. a jacka by się popiło….dramat

 4. Krsnik to stan umyslu, udziela sie rowniez przyjezdnym

 5. Kolejny przejaw łupienia kierowców. Gdyby alkohol był dostępny za darmo – to do kradzieży by nie doszło.
  Alkohol, paliwo, drogi oraz miejsca postojowe powinny być darmowe. Kierowcy płacą podatki, więc w ramach tych opłat, to co wymieniłem powyżej, powinno przysługiwać każdemu kierowcy za darmo.

 6. ale jak oni wyjechali kolo kas na parking bez placenia?

 7. Tak się dzieje, jak się skończą słoiki od mamusi, to trzeba skombinować butelki

 8. Proszę o odpowiedź jak się mylę jak mogło się znaleźć 39 butelek w dwóch kartonach chyba że jeden był niekompletny… Matematyka mówi co innego a pracawałam w hurtowni i nie wychodzi

 9. Dziwne miasto ta warszafka. Niby stolyca, niby wielu chce tam jechać a tu proszę kraść na prowincję przyjeżdżają. A niedawno będąc w stolycy, przypadkiem udaremniłem o 1 w nocy kradzież kół z mojego samochodu. Mamy 2020 rok a tu sceny jak z lat 90-tych. Nie sądziłem, że coś takiego ma jeszcze miejsce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”