690 680 960

Złodzieje samochodów zatrzymani. Kradli vw transportery

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali samochodowych złodziei. Zatrzymani to czterej mieszkańcy województwa lubelskiego, w wieku od 30 do 40 lat. Mają łącznie na swoim koncie kradzież 4 pojazdów.

-W ciągu ostatnich czterech miesięcy w Lublinie doszło do kradzieży kilku pojazdów. W zdecydowanej większości były to volkswageny transportery. Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przełom w sprawie nastąpił pod koniec marca bieżącego roku. Analizując zgromadzone materiały i sposób działania złodziei policjanci wytypowali sprawców – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

-Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek. Wpadł 38-letni mężczyzna. W trakcie przeszukania mieszkania i garażu Radosława Z. kryminalni odnaleźli dwie tablice rejestracyjne pochodzące z samochodu marki Fiat Panda. Do kradzieży tego pojazdu doszło pod koniec stycznia przy ul. Juranda w Lublinie – dodaje kom. Renata Laszczka – Rusek.

We wtorek przyszedł czas na kolejne realizacje. Policjanci przeszukali w sumie 6 posesji, na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono łącznie mienie o wartości blisko 15 tys. zł. Odzyskano jeden z utraconych samochodów, a do policyjnego aresztu trafiło kolejnych trzech mieszkańców woj. lubelskiego w wieku 30 i 37 i 40 lat.

Jak ustalili policjanci mężczyźni, działając w różnych składach osobowych, w ciągu czterech miesięcy dokonali kradzieży 4 samochodów. Do kradzieży doszło w Lublinie i na terenie powiatu zamojskiego. Trzy ze skradzionych aut to pojazdy marki Volkswagen Transporter.

Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy, policjanci ustalają gdzie znajdują się skradzione pojazdy. Dwaj z podejrzanych w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem, karani byli za kradzieże pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiadać będą w warunkach tzw. recydywy.

Wobec 38-letniego Radosława Z. oraz 40-letniego Mariusza G. zastosowane zostały areszty tymczasowe. Wobec pozostałych mężczyzn zastosowany został dozór policji.

2014-04-03 07:29:00
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas