Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zjechał na przeciwległy pas, zderzył się z ciężarówką. Był pijany

Wczoraj w Stoczku Łukowskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jak się okazało, mężczyzna kierujący jednym z nich był nietrzeźwy.

Zdarzenie miało miejsce w środę przed godziną 11 w Stoczku Łukowskim. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów, osobowego oraz ciężarowego.

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane ustalili, że kierujący samochodem marki Aixam 38-latek z gminy Stoczek Łukowski, z nieznanych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak się okazało, kierujący osobówką 38-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca ciężarówki twierdził, że zauważył zjeżdżający na jego pas jezdni samochód. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia hamował i zjechał na prawą stronę. Niewątpliwie takie manewry zminimalizowały skutki zdarzenia.

Wkrótce 38-latek usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie kolizji grozi mu wysoki co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

2 komentarze

  1. Szczególnie trzyletni zakaz prowadzenia zrobi na nim wrażenie , że aż pójdzie się napić