Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z domu niemal nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na terenie gminy Radecznica doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na ciało mężczyzny.

Do pożaru doszło w środę późnym wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Radecznica w powiecie zamojskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek mieszkalny. Wydobywający się z budynku dym zauważył mężczyzna mieszkający na sąsiedniej posesji.

Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Pomimo przeprowadzonej akcji gaśniczej, ogień strawił cały budynek wraz z wyposażeniem. Zostały jedynie dwie drewniane ściany zewnętrzne.

W trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej w jednym ze spalonych pomieszczeń strażacy ujawnili ciało mężczyzny, 74-letniego właściciela posesji. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zwarcie przewodów elektrycznych. Dom ogrzewany był węglowym piecem kaflowym, jednak prawdopodobnie 74-latek dogrzewał też mieszkanie stojącą w metalowej misce kuchenką elektryczną.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Pracował tam także biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Z domu niemal nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

Komentarze wyłączone