Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ziutek i Gutek pozostaną w zajezdni. W tym roku linie turystyczne nie wyjadą na ulice Lublina

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Gutek i ZIU-tek nie wyjadą na ulice miasta. Zabytkowe pojazdy mają ponownie wozić turystów i mieszkańców dopiero za rok.

Co roku na przełomie lipca i sierpnia na ulice Lublina wyjeżdżała wakacyjna linia turystyczna. To wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji oraz Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”. Od początku funkcjonowania linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów, jak i mieszkańców Lublina.

Pasażerowie mogli posłuchać ciekawostek o mijanych po drodze zabytkach i miejscach istotnych dla historii Lublina a także poznać tajniki i historię lubelskich trolejbusów. Na pokładzie znajdował się bowiem przewodnik oraz przedstawiciel Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Trasę obsługują zabytkowy trolejbus ZIU-tek, a także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek.

Jak poinformowało właśnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa Gutek i ZIU-tek nie wyjadą na ulice miasta. Zabytkowe pojazdy mają ponownie wozić turystów i mieszkańców dopiero za rok.

(fot. ZTM Lublin)

11 komentarzy

 1. Całe szczęście, że wirus przyleciał, przynajmniej mają wymówkę, aby mniej jeździć…

  • tak samo trzeba było postąpić z twoją starą, zamknąć na rok w garażu, a tak się kur.iszcze panoszyło i mamy głąba na forum.

 2. Wypuśćcie mnie!!!

 3. Gutek i Ziutek to nie jest to nowa propozycja dla osób które to lubią.

 4. A na co to komu, jak do pracy zwykłym autobusem jadę ponad godzinę ??

 5. A gdzie Jelcz M11, a gdzie Jelcz PR110?

  • Też mi to atrakcja… Chyba nawet raz był jelcz m11 i było tak głośno że nie było słychać przewodników.

   • A po kiego mi przewodnik? Wolałbym się delektować jazdą i słuchać ryku silnika niż pogadanki przewodnika. Z przewodnikiem to sobie można jeździć klimatyzowanym Solarisem.

 6. Jeszcze parę dni i wszystkie zostaną w zajezdni bo co raz to urywają kursów. Będą aby drogie bilety i tyle do zaoferowania ma ten nasz mpk.

 7. to przynajmniej jezdzi i bedzie…gorzej z tymi nowszymi wynalazkami…

Z kraju