Ziutek z Gutkiem w niedzielę pojawią się na ulicach Lublina

W najbliższą niedzielę odbędzie się finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku jednym z wolontariuszy będzie trolejbus Ziutek.

W niedzielę 23 listopada odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tradycyjnie już po raz kolejny, w ogólnopolską akcję włącza się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie. Jednym z wolontariuszy będzie turystyczny trolejbus Ziutek. Będzie on jeździć w godz. 9.45 – 14.00 na trasie Zana ZUS – Chodźki Szpital. Z rozkładem jazdy można się zapoznać [TUTAJ]

Trolejbus pojedzie ulicami: Zana – Wileńska – Głęboka – Narutowicza – Piłsudskiego – Wolska – Fabryczna – Unii Lubelskiej – Podzamcze – Obywatelska – Chodźki. W tym dniu kurs turystycznym ZIUTKIEM będzie możliwy po przekazaniu wolontariuszom akcji PDPZ daru w formie maskotki, słodyczy lub innych darów rzeczowych w postaci ubrań lub żywności . Nie obowiązują żadne bilety, tak samo wolontariusze nie zbierają gotówki.. Trolejbus będzie się zatrzymywać na każdym przystanku na swojej trasie.

Z kolei drugi z zabytkowych pojazdów lubelskiego MPK, czyli autobus Jelcz, stanie na Placu Litewskim. W Gutku dyżurować będą wolontariusze, oczekując na dary rzeczowe wspierające akcję. Przynosić je można będzie w godzinach od 10:00 do 15:00.

(fot. lublin112)
2014-11-20 19:16:38

3 komentarze

  1. sobota 13:00 manifestacja na Pl. Litewskim: STOP MANIPULACJOM WYBORCZYM!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu