Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zgubił go „specyficzny” styl jazdy, kierujący audi miał ponad promil

Dzisiaj przed południem 20-letni kierowca audi wzbudził zainteresowanie policjantów swoim agresywnym stylem jazdy na drodze krajowej nr 17. Mężczyzna dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniach, a po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W poniedziałek na drodze krajowej nr 17 w Dąbrowie Tomaszowskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę audi za naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach.

Jak się okazało, popełnione wykroczenia nie były jedynym przewinieniem 20-letniego mieszkańca gminy Rachanie. Z uwagi na to, że podczas kontroli wyczuwalny był od niego alkohol, policjanci sprawdzili stan trzeźwości młodego kierowcy. 20-latek „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Audi, którym poruszał się kierowca, zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyźnie grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres do piętnastu lat oraz wymóg wypłaty od 5 do 60 tysięcy złotych.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Tyle tekstu, a wystarczyło napisać: „aŁdi”.
    Co najwyżej można było dopisać, że podczas zatrzymania nie próbował uciekać.

  2. No i już powinien zacząć, za 1 promil, odsiadkę w wymiarze 100 dni. A potem niech otrzyma to, co mu tam niby grozi.