690 680 960

Zgłoś się na bezpłatne usuwanie azbestu

Urząd Miasta Lublin informuje, że od 21 maja rusza nabór wniosków do projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”. Program ten jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

O przyznanie bezpłatnej usługi demontażu i odbioru wyrobów zawierających azbest mogą ubiegać się osoby fizyczne. Usługa obejmie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Nabór zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 21.05.2018 r. do dnia 08.06.2018 r.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji projektu można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. T. Zana 38, pok. 106, tel. 81-466-26-09 oraz na stronie www.azbest.lubelskie.pl

Druki Zgłoszeń lokalizacji oraz Oświadczenia można pobrać ze strony – Zakładka Usuń azbest – Krok po kroku.

Informujemy również, że realizacja miejskiego „Programu usuwania azbestu dla Miasta Lublin” odbywa się na dotychczasowych zasadach.

2018-05-15 17:49:06
(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

 1. Pomimo kolejnej akcji bezpłatnego usuwania azbestu chłopi chyba nie wyrywają się do skorzystania z tej usługi. Liczą na to, że państwo sfinansuje im również koszty nowego pokrycia dachu. Jedynym sposobem zmuszenia chłopów do likwidacji tych rakotwórczych produktów może być wstrzymanie im dopłat unijnych. A że chłop potrafi dobrze liczyć zrobi to co każdy myślący człowiek dawno by już zrobił (dla własnego zdrowia).

  • Rakotwórczych dla samych właścicieli, a na ogół dachy z azbestu są całe/pokryte mchem, więc aż tak z tą rakotwórczością – pyleniem bym nie przesadzał. Gorzej, gdy się zawali, np. pod naporem śniegu.

  • Oj, jakiś Ty łatwowierny… Rakotwórczość azbestu lezącego spokojnie na dachach to taka sama unijna prawda, jak ta że ślimak to ryba.

  • Jur ty tak samo jesteś mądry jak bimmer pewnie jesteście kolegami z jednej ławki.

  • A Ty mieszczuch nie cwaniakuj, tylko widzicie chłopów i ich dopłaty, tacy jak ty powinni płacić za żywność 100 razy tyle co teraz albo wcale nie moc kupić to może zrozumiecie kiedyś wieś

   • Bez kozery powiem : pińcet razy tyle. Dla wyznawców TVN to nawet i tysiąc a może i pół miliona razy tyle.

   • jur to nie mieszczuch, po komentarzach widać, że słoma z butów wystaje.

  • A w blokowiskach nie ma azbestu? Przyjrzyj się starej izolacji rur, w piwnicach, to azbeścik. I nie sprasowany jak na dachu, tylko w postaci wolnych włókien. Do ścianek działowych też dodawali, więc nie krzycz.

  • jur tu nie chodzi o finansowanie nowego ale dach jest z azbestem a jak się go zacznie demontować to trzeba założyć ze trzeba będzie kupić nowa wieźbe dachowa i zrobić wszystko od początku ,na 60 letnich czy starszych budynkach tak średnio się opaca

 2. bimmer, zgłoś się, ratuj resztki zdrowia 😉

 3. Odezwał się miastowy w drugim pokoleniu. Fajnie że umiesz czytać, rób to jeszcze ze zrozumieniem. Akcja dotyczy miasta Lublin. Także jaśnie państwo miastowi z Bronowic czy innego Sławinka proszeni są o sprawdzenie co tam mają na dachu. Niestety sama ta czynność nie będzie dofinansowana.

 4. A u mnie somsiad jakieś 4-5 lat wstecz zrobił sobie z azbestu gustowny płotek za domem. Trzeba przyznać ma człowiek fantazję.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas