690 680 960

Zderzył się z innym pojazdem i odjechał. Nic nie poczuł, miał 3 promile

Mężczyzna kierujący renaultem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i lusterkiem zahaczył o jadącego z naprzeciwka saaba. Nie zważając na kolizję, odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy policjanci przebadali go alkomatem, miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 23.00 na ulicy Zamojskiej w Tomaszowie Lubelskim. Zgłaszający relacjonował, że kierujący renaultem „nie wyrobił się na zakręcie”, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zahaczył o lusterko jego pojazdu. Następnie odjechał nie reagując na dawane mu sygnały do zatrzymania. Zgłaszający podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, zawiadomił o tym policjantów.

Kierującym renaultem okazał się 55-latek z gminy Tarnawatka, który finalnie dojechał do swojego domu. Policjanci poddali go badaniu retrospekcyjnemu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał 3 promile alkoholu i jak twierdził, nie zwrócił uwagi, żeby brał udział w kolizji z innym pojazdem.

55-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pod działaniem alkoholu.

(fot. lublni112.pl\ilustracyjne)

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas