Zderzenie trzech aut na ul. Armii Krajowej

We wtorek po południu na ul. Armii Krajowej doszło do zderzenia trzech aut. Przez kilkadziesiąt minut był spore utrudnienia w ruchu w rejonie zdarzenia.

Do zderzenia pojazdów doszło we wtorek przed godziną 17 na ul. Armii Krajowej, na wysokości przystanku autobusowego Jutrzenki 01. W zderzeniu udział brał opel, volkswagen i volvo. Było to typowe najechanie na siebie pojazdów.

Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Na szczęście w zderzeniu nikt nie ucierpiał. Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie zdarzenia odbywał się ze sporymi utrudnieniami. Częściowo nieprzejezdny był pas w kierunku ul. Jana Pawła II.

_mg_4053

_mg_4051

2016-11-15 17:47:23
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Najważniejsze ze buspas tam miasto zrobiło.Dzieki temu są korki

 2. popieram zlikwidować tam bus pasy i po korkach

 3. Jeżeli chodzi o bus pas,Lublin to nie Warszawa spokojnie można by było podzielić się uczęszczaniem nim i przystosowaniem dla innych pojazdów skręcających w prawo.Serce się kraje jak przed rondem stoi korek a ten odcinek jest przez wiele minut pusty.

 4. Nie rozumiem, dlaczego ludzie stojąc w oczekiwaniu na światła nie trzymają nogi na hamulcach albo przynajmniej (jeśli nie chcą „świecić po oczach – choć to głupi argument) nie zaciągają ręcznego. Potem każde „najechanie na tył” kończy się 3-4-5 uszkodzonymi pojazdami. Rozumiem jeśli ktoś wjedzie z impetem, ale tutaj widać że vw ledwo muśnięty, a wystarczyło żeby władował się na volvo i rozwalił chłodnicę na haku (zgaduję po tej posypanej piaskiem plamie na pół jezdni).

  • Nie wiem czy poruszasz się samochodem, ale ja osobiście na światłach nigdy nie trzymam nogi na hamulcu. Zaciągnięty ręczny, o ile działa jest bardziej stabilny niż noga na pedale hamulca, chociażby z tego powodu, że nawet jeśli dojdzie do takiej sytuacji jak powyższa masz większe szanse na to że noga spadnie z hamulca, niż to że puści ręczny. Istotne jest też to, że w większości nowych samochodów, światła „stop” są bardzo intensywne, a co za tym idzie, oślepiają stojących z tyłu, a wtedy używanie hamulca postojowego zmienia się z „głupiego argumentu” w zwykły odruch kultury jazdy, których nam niestety brakuje.

   • Owszem, jeżdżę, i miałem sytuację, że w mojego „maluszka” clio wjechała honda praktycznie bez hamowania i mimo dużych uszkodzeń (podłoga bagażnika mocno wgnieciona, w hondzie skasowany przód) samochód przede mną pozostał niedraśnięty, wystarczyła noga na hamulcu. Owszem, może zeskoczyć, ręczny pewniejszy, ale lepsze to niż nic, do zaciągania ręcznego trzeba sobie wyrobić nawyk, a nogę na pedale chyba każdy umie przytrzymać.

 5. Kierowca bombowca

  Co wam bus pas przeszkadza, przynajmniej autobusy i taryfy jadące wzdłuż Jana Pawła II i skręcające z Armii Krajowej w prawo nie muszą wieżdżać na rondo oraz co ma piernik do wiatraka, wszystkie pojazdy stoją na skrajnie lewym pasie (zapewnie wszyscy chcieli pojechać w lewo) a bus pas jest na skrajnie prawym, więc nie rozumiem czemu jest tu winien ów bus pas, po prostu ponarzekać sobie cebulaki muszą, Januszom i Grażynom nie dogodzisz.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”