Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie szynobusu z pojazdem osobowym na przejeździe. Wstrzymano ruch pociągów

W środę po południu w miejscowości Małochwiej Mały doszło do zderzenia szynobusu z pojazdem osobowym. Na szlaku kolejowym został wstrzymany ruch pociągów.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17 w miejscowości Małochwiej Mały w powiecie krasnostawskim. Jak nam przekazano, pojazd osobowy poruszający się w kierunku drogi krajowej nr 17, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, zderzył się z szynobusem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych informacji wynika, że dwie osoby zostały poszkodowane w zdarzeniu. Policjanci pracujący na miejscu ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Na szlaku kolejowym Krasnystaw – Ruskie Piaski wstrzymany został ruch pociągów. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 20. Przewoźnik Przewozy Regionalne wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Mogą wystąpić również utrudnienia z przejazdem na drodze krajowej nr 17, na odcinku Krasnystaw – Zamość, w rejonie prowadzonych działań służb ratunkowych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Ten przejazd zgodnie z planem należy zlikwidować i wtedy chłopy szkód robić nie będą.

 2. Lub postawić S.O.K. i niech sygnalizują , gdy zbliźa się pojazd szynowy.Potrafią karać gdy się przechodzi przez tory , to niech wykaźą się sygnalizowaniem na przejeździe,

 3. Przecież tam jest dobra widoczność z obu stron.

  • Tam jest widoczność tak dobra, że doskonale widać o tej porze światła samochodów na drodze 117 biegnącej o kilka metrów równolegle do torów. Nie do odróżnienia czy to samochód czy szynobus. Tam nic nie jest bezpieczne, ani zjazd z drogi krajowej, ani wjazd na nią. Czy sygnalizacja świetlna na tym przejeździe przekracza możliwości techniczne PKP?

   • Jeśli masz z tym problem to oddaj Prawo Jazy… Masz tam stop, z jednej czy z drugiej strony. Jeśli wyjeżdzasz na drogę pod samochód czy wprost pod pociąg to chyba nie jest z Tobą dobrze..?! Jeśli nie potrafisz ocenić odległości, prędości to też o czymś swiadczy. Obok jest przejazd przez Małochwiej, jedź tam – jest bezpieczniej. STOP plus automatyczne światła i pas rozbiegowy w stronę Kransegostawu. W lewo na Zamość też można pokonać skrzyżowanie na dwa takty…

 4. znowu olało się znaki drogowe i efekt jest

 5. Już cisza,posprzątali

 6. Pewnie PKP zapomniało tam nakleić „żółtych naklejek ” z tel ,mających poprawiać bezpieczeństwo i to dlatego

 7. zabrać dożywotnio PJ

 8. spokojnie pis w nowych przepisach wprowadzi pierwszeństwo przed szynobusami i pociągami. nie ma problemu durne przepisy są lepsze bo nikt ich nie ma. polska będzie pierwsza. pierwszeństwo na przejściu od wprowadzenia zabiło więcej ludzi niż bez tych durnych przepisów.

 9. coraz więcej wypadków na niestrzeżonych przejazdach a w 90% z nich ignorowany jest znak stop przez kierowców i rutyna. 100 razy przejezdzałem pociągu nie było więc pewnie tam nigdy nie jeżdzą. Ja proponuje zeby zamontować 1000Watowe głośniki które obudzą idiotów…

Z kraju