Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie samochodu z motorowerem. Sprawca pijany, poszkodowany bez uprawnień

Wczoraj wieczorem samochód osobowy zderzył się z motorowerem. Obaj kierowcy będą się teraz tłumaczyć przed policją.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 17-tej w miejscowości Braciejowice w gminie Łaziska. Na lokalnej drodze zderzyły się samochód osobowy z motorowerem. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze opolskiej drogówki, pojazdy jechały z naprzeciwka, podczas manewru wymijania kierujący samochodem osobowym zaczepił pojazdem o jednoślad. Kierujący motorowerem w wyniku zdarzenia został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Jak informują lekarze, poszkodowany doznał ogólnych potłuczeń ciała oraz złamania palców u nogi. Podczas ustalania na miejscu zdarzenia okoliczności wypadku okazało się, że kierujący osobowym mitsubishi 23-latek jest pijany. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący motorowerem 16-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Winnym całego zdarzenia uznano kierowcę samochodu osobowego. Odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Motorowerzysta odpowie zaś za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych do tego uprawnień.

(fot. lublin112)
2014-07-20 12:35:23

2 komentarze

  1. Skutki promocji biopaliwa.
    Wmawia się ludziom, że można jeździć na alkoholu, tylko nie objaśnia się dokładnie, gdzie ten alkohol wlewać. Więc niektórzy stosują doustnie i jadą.

  2. Co ty gadasz?