Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj po południu na jednej z ulic w Zamościu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15.00 na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych przed przejściem dla pieszych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Toyota poruszała się prawym pasem ruchu ulicą Wyszyńskiego w kierunku ulicy Peowiaków. Zatrzymała się przed oznakowanym przejściem celem ustąpienia pierwszeństwa pieszej. Tuż za nią jechał kierujący autem marki Volvo. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, nie zdążył zahamować i uderzył w tył toyoty.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 49-letnia pasażerka toyoty. Toyotą kierowała 32-letnia mieszkanka Zamościa, volvo zaś 38-latek z gminy Żółkiewka. Oprócz kierującej i 49-latki toyotą podróżowała również 56-latka. Zarówno jej, jak i kierującym nic się nie stało.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników wypadku. Badanie wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Prowadzone jest policyjne postępowanie, które pozwoli na ustalenie szczegółowego przebiegu wypadku.

Zderzenie przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Zderzenie przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Zderzenie przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

15 komentarzy

 1. W gminie Żółkiewka nie ma takich wynalazków cywilizacyjnych jak przejścia dla pieszych to i skąd ten traktorzysta wiedział co to oznacza.

 2. Dlaczego redakcja zasłoniła tablice rejestracyjne ?? Innych tablice pokazujecie beż zgody a tu zakryte ?

  • Policja zasłoniła, jak widać zdjęcia z Policji Zamość.

  • Zasłonięte bo mimo wszystko Prezes Urzędu Danych Osobowych twierdzi, że tablice rejestracyjne to już dane osobowe. Można się z tym nie zgadzać ale tak jest.

   • To albo publikujecie wszystkie zasłonięte albo wcale. Niejednokrotnie pokazywaliście już auta beż zaslanietych tablic. Nie każdy sobie tego życzy. Tak się nie robi

    • Od kiedy Marcin to redakcja hahaahahaha, że wypisujesz do niego swoje żale? Potrafisz odpisać komentarzem na komentarz tutaj? hahahaha nie płacz

  • „Naczelny Sąd Administracyjny w składzie orzekającym podziela pierwszy z poglądów, że brak możliwości powiązania numerów rejestracyjnych pojazdów, bez nadmiernego wysiłku i kosztów, z osobami fizycznymi, które dają się zidentyfikować, sprawia, że numer rejestracyjny pojazdu nie ma statusu danych osobowych.”

 3. W mojej ocenie bezwzględne pierszeństwo pieszych na przejściach jest nietrafionym przepisem, uważam, że pieszym należy się szacunek i uwaga ale powinna obowiązywać zasada ograniczonego zaufania, codziennie jakieś „nemo” bezmyślnie wchodzi na przejście wprost pod nadjeżdżające auto, skutki są paskudne niestety….

  • „bezwzględne pierwszeństwo pieszych na przejściach” jest O.K. ale „przed” stanowi już mocno dyskusyjny zapis. Po prostu montujcie kamerki bo może wam to ochronić tyłek.

 4. No w końcu… Cytuję z treści artykułu: Mężczyzna nie dostosowała.
  Mężczyzna to może być także rodzaj żeński. Viva Gender i PiS.

 5. Tak się kończy jazda na zderzaku

 6. To policjanci mieli kilka kroków na miejsce wypadku,bo to na wprost siedziby policji

 7. Franiu jeśli gmina Żółkiewka to LKS, Krasnystaw,

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo