690 680 960

Zderzenie podczas wyprzedzania. Trzy osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 74 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 15 w miejscowości Zofianka Górna na drodze krajowej nr 74, na trasie Janów Lubelski – Frampol.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca hondą, 24-latka skręcała w lewo, w tym czasie wyprzedzał ją kierujący oplem. Doszło do zderzania obu pojazdów w wyniku czego opel wjechał do rowu i uderzył w barierkę.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący oplem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Kierująca oraz pasażerka z hondy po badaniach zostały wypisane do domu. Jak ustalili policjanci kierująca hondą była trzeźwa.

Policjanci ustalają szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Janów Lubelski)

6 komentarzy

 1. A podobno to „angliki” są takie niebezpieczne przy wyprzedzaniu czego skutkiem jest zwiększona wypadkowośc wg firm ubezpieczeniowych. Jak widać położenie kierownicy nie ma znaczenia tylko położenie a właściwie brak mózgu za fajerą. Tyle w temacie

 2. Co za flegmatyki jeźdźą po tych drogach?? Nie upewni się czy może wykonywać jakiś ruch , tylko wykonuje, a potem ogląda skutki swojego zachowania.

  • Rocznie dochodzi do dziesiątek tysięcy wypadków i milionów kolizji. Czyli statystycznie wychodzi na to, że KAŻDY co kilka lat (czyli co najmniej kilka w ciągu swojego życia) wykonuje jakiś ruch bez upewnienia się.

  • 100 %, a winę orzeknie sąd. D3bil @franio cytuje przepisy ale nie wie czy miały tu zastosowanie. Franiu d3bilku, manewr zmiana pasa ruchu (skręcania) można wykonać po uprzednim upewnieniu się czy nie zagraża on innym uczestnikom. Nikt myślący nie wyobraża sobie sytuacji gdy wyprzedzający widzi skręcający pojazd i centralnie wali w niego i to w bok i przód j.w. . Stara zasada ,, jak cię walnie w tył jego a jak w bok – twoja wina).

 3. Kierującym pojazdami przypomina się, że:

  Art. 24.5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

  • Dodam, że złamanie tego przepisu wcale nie musi przesądzać o winie wyprzedzającego.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas