Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie pociągu z pojazdem osobowym. Jedna osoba poszkodowana (zdjęcia)

W sobotę rano na jednej z dróg powiatu łukowskiego doszło do wypadku na przejeździe kolejowym. Droga w miejscu zdarzenia nadal jest zablokowana, na miejscu pracują służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 7 na drodze pomiędzy miejscowościami Okrzeja i Lipiny w powiecie łukowskim. Pociąg POLREGIO relacji Łuków – Dęblin zderzył się tam z pojazdem osobowym marki Skoda.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Łukowa, Okrzei, Woli Okrzejskiej i Krzywdy, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku zderzenia jedna osoba podróżująca pojazdem osobowym odniosła obrażenia ciała.

Obecnie w rejonie wypadku droga jest zablokowana. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe z powodu wypadku mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu pociągów na szlaku kolejowym, gdzie doszło do wypadku.

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą dojechał do niestrzeżonego przejazdu kolejowego, a następnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał wprost pod pociąg osobowy. Mimo tego, że maszynista gwałtownie hamował, doszło do uderzenia lokomotywy w skodę. W wyniku tego zdarzenia kierujący osobówką 59-letni mieszkaniec Łęcznej doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy mężczyzny są niegroźne, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. Policja Łuków, OSP KSRG Krzywda)

14 komentarzy

 1. Chyba jednak te pociagi sa jeszcze za małe ze nie widział

  • Kto tymi pociągami kieruje? No kto, ja się dopytowywuję. Zeby nie ominąć tak małego samochodu to jest nie do pomyślenia. Co za kierowcy w tych lokomotywach siedzą. Chyba z łapanki.

 2. jak mozna wjechac pod pociag !!!

 3. Jeszcze jeden z klapkami na oczach?? A moźe miał załoźony kołnierz ortopedyczny ?? To zwracam honor .

 4. i ślepy i nie umiejący czytać … wsiowy bęcwał !!!

 5. Jego organy to i tak g warte to niech żyje tylko PJ mu zabrać.

 6. A lokalny „cołaskobiorca” juz zacierał łapki, już witał się z gąską…
  A tu stanu stabilnego brak…

 7. Na kolanach do Częstochowy .

 8. STOP jak byk , ale nie dla miejscowego czereśniaka

 9. zabrać dożywotnio PJ

 10. Ja tylko przypomnę, że w podobnym zdarzeniu zginął rajdowy mistrz Polski Janusz Kulig.
  Nie sądzę żeby ten orzeł z artykułu po prostu chciał zdążyć przed pociągiem – moim zdaniem raczej zgubiła go rutyna plus jakaś chwila dekoncentracji – coś przydarza się każdemu z nas codziennie, tylko akurat był zły czas i złe miejsce.
  Samochód to nie zabawka, pomimo pierdyliarda czujników, nadal trzeba być czujnym i skupionym…

Z kraju