Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie na skrzyżowaniu. Poranna kolizja na ul. Filaretów (zdjęcia)

W środę rano na ul. Filaretów doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście zdarzenie zakończyło się na uszkodzonych pojazdach.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 8 na skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Radości. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Volkswagen wyjeżdżając z ul. Radości, doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Volvo, którego kierowca poruszał się w kierunku ul. Zana.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Nie było także większych utrudnień w ruchu. Jeden pas przez kilkadziesiąt minut częściowo był nieprzejezdny. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji.

Zderzenie na skrzyżowaniu. Poranna kolizja na ul. Filaretów (zdjęcia)

Zderzenie na skrzyżowaniu. Poranna kolizja na ul. Filaretów (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Tak to jest…
  Kobitka od młodości przez wiele lat przyuczana, że to jej ustępuje się pierwszeństwa, po dwutygodniowym kursie na prawko, za cholerę nie pojmie, że w określonych sytuacjach ma przepuścić faceta

 2. W zdarzeniu brały udział 2 samochody, więc sprawa jasna. Spowodowanie kolizji na skutek nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Wszyscy się z tym zgadzają i tak samo ocenią to policjanci.

  Nie ma mowy o tym, że ten z pierwszeństwem także ma zachować szczególną ostrożność, nie ma mowy o tym, że pojazd poruszający się droga z pierwszeństwem nie miał włączonych świateł, albo o tym, że jego kierowca jechał w kapturze na głowie. Nikt także nie napisze o pierwszeństwie na cmentarz, nikt nie zapyta czy pojazd jadący wzdłuż Filaretów poruszał się w sposób prawidłowy – słusznie, bo to nie miało wpływy na wypadek.

  Oczekuję, że przy każdej kolizji/wypadku będziemy oceniać istotę sprawy, a nie to czy rowerzysta miał sprawny dzwonek przy rowerze.

  • No i nie padł jeszcze argument, że mniejszemu łatwiej jest się zatrzymać. Choć, w tym przypadku to raczej bez znaczenia, bo Volvo chyba było cięższe niż VW.

  • Większość ekspertów stwierdziła by:

   – Kierujący – Szybciej, szybciej trzeba było!
   – Kierująca – Srajfon był w użyciu

   więc widzisz Franiu, nie masz racji.

  • nieustąpienia

 3. Droga redakcjo, chyba niepotrzebnie wyłączyliście komentarze pod artykułem o śmierci naczelnika policji z Hrubieszowa. Wiem, że tu piszą komentarze różne dziwne stworzenia, ale wierzę, że pod taką informacją nie pojawiło by się nic poza kondolencjami. W każdym razie ode mnie szczere kondolencje dla rodziny i znajomych tego pana.

 4. Utrudnienia rano jednak były bo szanowni kierowcy stali jak cioty na drodze a szczątki po rozbitych pojazdach leżały na jezdni i były rozjeżdżane przez inne samochody.Trzeba ściągać fury na pobocze i się sprząta po sobie zacni kierujący..!!
  Ale burak jest burakiem i lepiej stać na poboczu i mieć wszystko w D….

 5. Wiejska studentka w akcji.

 6. Cały prawy reflektor wyrwało z VW a dalej świeci ?

 7. Z Filaretów jest bardzo dobre połączenie ze wszystkimi rejonami miasta, to po co sie pchać w złomka jak się ” nie umi”. Chyba, że paniusia po ” słoiki” w rodzinne strony jechała to tak. To jak najbardziej trzeba. Innego wyjścia nie ma.