Zderzenie motocykla ze skodą w Lublinie. Motocyklista w szpitalu

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku na lubelskich Bronowicach. Mieszkańcy twierdzą, że do tego musiało dojść.

Zdarzenie miało miejsce w piątek po godzinie 19 na ul. Pogodnej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Sowią zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca skodą kobieta wyjeżdżała z ul. Sowiej. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu jadącemu w stronę ul. Krańcowej motocykliście. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Motocyklista został przetransportowany do szpitala.

Jak wyjaśniali nam okoliczni mieszkańcy, prędzej czy później do tego zdarzenia musiało dojść. Wzdłuż całej ul. Pogodnej parkowane są pojazdy, w wyniku czego wyjazd z jakiejkolwiek bocznej uliczki jest bardzo utrudniony. Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi co chwila.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Przez ponad godzinę ul. Pogodna była wyłączona z ruchu.

71

72

73

(fot. nadesłane)
2018-03-30 21:24:50

36 komentarzy

 1. Po stronie gdzie nie ma bloków bezpośrednio przy ulicy jest spory hektar trawnika na którym leży dużo psiej kupy i zamiast wybudować parking gdzie auta parkowały by prostopadle do ulicy i zmieściło by się ich mnóstwo to stoją sobie poparkowane wzdłóż ul Pogodnej utrudniając poruszanie się autami w tym rejonie. Pani z auta owszem wymusiła bezdyskusyjnie nawet nie korzystając z lustra ustawionego tam w celu ułatwienia wyjazdu z Sowiej…

  • racja z kolegami często też o tym mówimy, że tam mogli by zrobić parking

   • Pelnomocnik harrego ds. Balladyny

    Przeciez ty nie masz kolegow

   • Ludzie wiecie ile kosztuje zbudowania parkingu? Żadnemu politykowi się to nie opłaca. Powiem inaczej – to wywalone w błoto pieniądze bo dla kilku głosów ludzi z okolic Pogodnej nie opłaca się wywalać w błoto tylu set tysięcy. Co innego deptak na krakowskim.

    • Ale jest taki wynalazek jak projekty obywatelskie i tylko od okolicznych mieszkańców zależy czy oni chcą w tym miejscu parking czy psi kompostownik

     • Te projekty w Lubelskim wydaniu. to jedna wieka lipa. Wystarczy wrzucić jakąś inwestycję do projektu i przy braku odpowiedniej liczby głosów, odwlec ją na czas nieokreślony; bo pieniędzy w budżecie miasta nie ma i nie będzie. Lepiej kostkę na deptaku dla przyjezdnych wymienić, niż ułatwić życie mieszkańcom.

  • To nie wina motocyklisty tylko moja, nie popatrzylam w lusterko i stało się. Nie ma co drążyć tematu…

   • Czyli, że na polski tłumacząc, pięknie rozpoczęłaś sezon temu Bogu ducha winnemu, motocykliście.
    Oby nie spotakł już podobnych Tobie i na spoko dożył do końca tego sezonu

  • Tam nie ma zadnego lustra… no comment

   • Lustro jest. I b. dobrze widać jadących od ul. Lotniczej w kierunku Krańcowej.

   • Do wszystkich.Po pierwsze,jest lustro.Po drugie,akurat mijałem tych motorówce,nie jechali tak jak należy.Jadac taka uluczka,trzeba mieć na uwadze,że są wyjazdy..Oni zapomnieli,a dziewczyna,choćby i patrzyła w lustro,to i tak taki mały punkcik jak motor,przy znacznej prędkości,jest niezauważalny.

  • Marysia światoowa.

   Przecież można w kilku właścicieli złożyć się na wykup gruntu i wybudowanie parkingu.Powinno być tak jak w Japonii,nie zarejestrujesz pojazdu jak nie pokażesz dokumentu że masz parking.

 2. Szczęśliwy posiadacz pługopiaskarki

  A i tak zaraz się zaczną komentarze że wina motocyklisty bo…jest motocyklistą.

  • Czas współwiną obarczyć kierowców samochodów które parkują na silę niezgodnie z przepisami i ograniczają widoczność. Ta bezkarnośc parkowania zagraża również pieszym bo auta parkujące przy przejściach zasłaniają pieszych wchodzących na przejście.

   • Gdy zaparkowany samochód zasłania przejście, to należy zwolnić do 10km/h lub się zatrzymać. Po upewnieniu się, że możemy dalej jechać, przyspieszamy. Sami nie mamy problemów, a i ewentualny pieszy też ich nie będzie miał i zaoszczędzi życie lub zdrowie. Dziwi mnie, że ludziom za kierownicom tak się spieszy, że nawet gdy nie mają widoczności, to nie zahamują. Czy w np. w kuchni również obieracie i kroicie ogórka na czas, żeby zaoszczędzić kilka-kilkanaście sekund? Pewnie nie, bo szkoda wam własnych palców. Ale samochodem możecie potrącić każdego, bo to w końcu nikt bliski.

 3. Kolejny sezon rozpoczął. Jak bidulek jutro jajka oświęci?

  • Motocyklista z wypadku

   Normalnie, wstane rano i pójdę do kościoła oświęcić jajka

   • Ze szpitalem ściema, by większe odszkodowanie wyrwać?

    • Może chciał się upewnić czy na pewno nie ma żadnych poważnych obrażeń poza kilkoma zadrapaniami? Często w szoku, stresie lub adrenalinie nie orientujemy się, że coś nas boli.

    • Motocyklista z wypadku

     Poobijany jestem i zabrali mnie na przeswietlenia, jak by mnie nic nie bolalo to bym nie jechal.

     • To jak będzie z jajami? Poobijany pójdziesz? Nie ryzykuj ze święconką na motorze pomykać. Dzisiaj miałeś farta. Jutro markety krócej pootwierane, nie jedna gospodyni w amoku będzie o jajach myśleć a nie o drodze. Byle z koszyczkiem i na zakupy zdążyć a czasu mało.

 4. Takie klepiska-parkingi g…o dadzą! W Niemczech lub UK od dawna na blokowiskach stawia się minimum dwu-poziomowe parkingi!

 5. Nawet jak wydaje się, ze nie boli to i tak powinno się jechać bo jak zejdzie adrenalina i stres to później wychodzą różne sprawy a potem na sor się czeka godzinami az łaskawie ktoś zauwazy, ze jesteś…. heloł…

 6. klub przyjaciół prezesa

  i jeszcze Szydło wina

 7. Aaron Fleischman

  Motocyklista zapewne zobaczył kawałek pustej drogi, więc wyrwał, ile fabryka dała (w końcu 3 sekundy do setki zobowiązują). Dlatego – pomijając już samochody zaparkowane wzdłuż ulicy – nie sądzę, aby kierująca miała w ogóle jakąkolwiek szansę go zauważyć. Ciekawe, że dziwnym trafem kierująca wyjeżdżając z podporządkowanej doprowadziła do kolizji z jednośladem, a nie innym samochodem. Przypadek? Nie sądzę.

  Takie motocykle nie powinny mieć prawa rejestracji i poruszania się po publicznych drogach. Niemniej, póki co, uznaję za otwarty sezon na kolizje i wypadki, w których to jakiś kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej „wymusza” pierwszeństwo na jadącym spokojnie i przepisowo 200 km/h w obszarze zabudowanym motocykliście.

  • A tobie powinni zabrać mózg bo jesteś jakiś niedorozwiniety

   • Z kolei tobie powinni zabronić oklejać samochód naklejkami z hasłem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Pamiętajcie drodzy motocykliści. Wasze pierwsze zapi… tzn. przekraczanie prędkości w tym sezonie, może być waszym ostatnim.

  • No popatrz a tobie ktoś pozwolił abyś się urodził, co za niedopatrzenie !!!!!

  • Janko ze młyna

   Masz prawdopodobnie jakiś niedorozwój umysłowy i ze względu na to, nie powinieneś mieć prawa do wypowiadania się na publicznych forach.
   Ciekawe, że podobne idiotyzmy jak ty, wypisuje tylko jeszcze może 4 osoby na tym forum, na kilka tysięcy czytelników. Przypadek? Nie sądzę.
   Ale cóż – być idiotą nie jest prawnie zabronione, więc możecie sobie wypisywać różne farmazony.

 8. I się zaczyna

 9. Na to i wiele innych kolizji jest jedna rada: Trzeba zebrać podpisy pod Obywatelskim projektem ustawy włączającej wyobraźnię.
  To jedyny sposób na poprawę bezpieczeństwa.

 10. 34 osobników nie powinno oddychać!. Mowa o komentujących.!czuwaj!

 11. Jechali jak jechali, mieli pierwszeństwo i nie rozumiem dlaczego mieliby zwracać uwage na boczne uliczki? Jest tam LUSTRO na które się kurwde patrzy i koniec. jak samochody zasłaniają to się czeka do usranej śmierci i pewności, ze jest czysty wyjazd.

 12. Oczywiście że tak! ani policja ani staż miejska nie reagują! koło gimnazjum i na wysokości pawilonu za krańcową w stronę bierdonki to samo ! samochody poparkowane dosłownie na przejściu dla pieszych! to skandal ze tyle lat , tyle patroli i nic ! chcecie mieć auta to sobie parkingi wybudujcie!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online