Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

W poniedziałek rano na skrzyżowaniu ul. Ducha z ul. Północną doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Występują duże utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 7 na skrzyżowaniu ul. Północnej z ul. Gen. Ducha w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że zderzył się tam dwa pojazdy osobowe – volvo i renault.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła jedna osoba, kierująca renaultem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta poruszająca się renaultem od strony ul. Północnej wjechała na skrzyżowanie wprost przed volvo, którego kierowca jechał w kierunku obwodnicy. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

W chwili obecnej w rejonie zdarzenia występują duże utrudnienia w ruchu. Nie ma przejazdu w kierunku ul. Willowej oraz częściowo zablokowany jest przejazd na dwóch pasach w stronę al. Solidarności. Ze względu na wypadek na ul. Generała Ducha linie: 2, 7 i 37 w kierunku Zbożowej oraz linia nr 4 w obu kierunkach kursują objazdem. Występują opóźnienia w kursowaniu ww. linii. Utrudnienia potrwają ok 30-40 minut.

Policjanci na miejscu ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu w Lublinie. Są duże utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl, nadesłane Krzysztof – dziękujemy!)

23 komentarze

 1. Znowu statystycznie bezpieczniejsza? Koleś z 3 promilami wyjechał,wrócił i jakby policjanci go nie zauważyli to nikt by nic nie wiedział. A baba jadąca ostrożnie i uważnie nie potrafi przejechać prostego jak budowa cepa skrzyżowania nie robiąc rozpierduchy… Dobrze że tylko ona trafiła do szpitala-tak powinien się kończyć każdy wypadek-jeżeli już musi przyjść żniwiarz-to tylko po sprawce.

 2. malunek facjaty albo gapienie w smarka!!!

 3. dziwne uszkodzenia… volvo w tym przypadki i kierunku jazdy winno mieć uszkodzoną prawą stronę, a ta jest nienaruszona, hmm…

 4. ale gdyby zamienić auta czyli volvo wyjazd z Północnej, a Reno jazda w kierunku obwodnicy… chyba lepiej pasują uszkodzenia

  • Tak nie było, jak widać po śladach. Volvo jechało w kierunku obwodnicy.
   Pozdrawiamy

   • Drodzy Państwo, chyba jednak się mylicie – co widać po uszkodzeniach pojazdów.
    Jeśli, jak piszecie Renault poruszało się od strony ul. Północnej, a Volvo jechała Gen. Ducha w stronę obwodnicy, to wyjazd z ul. Północnej kierowca Volvo miał po swojej PRAWEJ stronie. Jakim więc cudem Renault, które zgodnie z tym co napisaliście wyjechało z PRAWEJ strony Volvo uderzyło w jego ….. LEWY bok??????
    Prawdopodobnie, jest błąd w Waszej informacji i Renault poruszało się W STRONĘ ul. Północnej. Wtedy skręcając w lewo (z ul. Gen. Ducha) faktycznie uderzyłoby swoim przodem w LEWY bok samochodu Volvo poruszającego się w stronę obwodnicy miasta.

    • Nie ma błędu, przebieg jest podany prawidłowo. Na zdjęciu widać, gdzie doszło do zderzenia obu pojazdów, na lewym pasie ruchu, w kierunku ul. Willowej. Jak widać kierowca volvo zatrzymał się na prawym pasie po zderzeniu, z powodu uszkodzonej opony. Widoczny ślad na asfalcie. Wyjazd z ul. Północnej jest po łuku. Renault będąc już na lewym pasie był niemal na kursie czołowym, co widać na uszkodzeniach pojazdu.

     • może i tak było, tyle że uszkodzenia dalej nie potwierdzają kierunku jazdy, chyba że pani z clio chciała jechać pod prąd. Mieszkam bardzo blisko, i kilka razy dziennie pokonuję to skrzyżowanie… nie da się przy skręcie w lewo czyli clio, tak ustawić samochodu jadąc prawidłowo, aby uszkodzenia były jak na zdjęciu… czekamy może ktoś był świadkiem i podpowie.

     • i jeszcze zdjęcie clio i kierunku wywinięcia błotnika… to jest kierunek jazdy i uderzenia volvo… jedyne wytłumaczenie… clio skręcało w kierunku ul. północnej

     • Z tym, że było prawie czołowe zderzenie się zgodzę. Nadal jednak uszkodzenia nie do końca mi pasują do opisanego przebiegu. Wygięcia karoserii w Clio sugerują, że uderzenie przebiegało od strony prawej do lewej. Chyba, że się kierującej pomyliło i wjechała pod prąd. Wyjazd z Północnej jest po łuku, ale auto, które skręca w lewo będzie pod kątem ok. 45st. w stosunku do jadących w stronę obwodnicy.

     • No w dalszym ciągu Państwa wersja nie trzyma się kupy.
      Proszę spojrzeć na załączone przez Państwa pierwsze zdjęcie. Na lewym pasie ul. Gen Ducha swoi policyjny van – tym pasem według Was poruszało się Volvo. Na skręt w lewo z ul. Północnej oczekuje zaś srebrne auto – tak według was jechało Renault Clio. (widoczne ponad dachem rozbitego Volvo na zdjęciu). Proszę mi teraz powiedzieć, co musiałby zrobić kierowca tego srebrnego, wyjeżdżającego z ul. Północnej, auta żeby uderzyć swoim przodem w LEWĄ stronę tego policyjnego vana jeśli ten jechałby prosto tzn. w stronę obwodnicy miasta (czyli tak jak jechało Volvo)?!!!
      Wyraźnie widać, że uderzenie nastąpiło centralnie na skrzyżowaniu. W przeciwnym wypadku Renault odrzucone jego siłą zatrzymałoby się na barierach energochłonnych (które są całe), a nie zostałoby odrzucone na przeciwległy nas ruchu.
      Zatem jedyną możliwością, aby zaistniały uszkodzenia takie jak widoczne na zamieszonych przez Państwa zdjęciach, jest to, że Renault Clio skręcało z ul. Gen. Ducha w lewo w ul. Północną. Wykonując ten manewr trafiło w lewy bok jadącego w stronę obwodnicy miasta ul. Gen Ducha Volvo, od którego, po uderzeniu, się odbiło, obróciło wokół własnej osi i zatrzymało na ul. Gen. Ducha.

      • Gdyby pojazd renault skręcał w lewo, w stronę Północnej, miałby uderzenie od strony pasażera, a nie kierowcy. Uderzenie nie nastąpiło centralnie na skrzyżowaniu, co widać po śladzie volvo, które zatrzymało się z uszkodzoną oponą. Także Pana wersja jest tylko gdybaniem i przypuszczeniem, zaś wersja przedstawiona w materiale to ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia.

   • Patrząc na uszkodzenia obu aut to kierująca Clio musiała skręcać w lewo w Północną. Gdyby wyjeżdżała z Północnej to Volvo powinno mieć uszkodzoną stronę pasażera, albo Clio uszkodzony tył.

    • Przebieg zdarzenia podany jest prawidłowo.

    • ewidentnie wygląda przecież na to, że Volvo dostało boczne z przodu więc to ono wyjeżdżało z Północnej, a renault leciał na czerwonym od ronda w kierunku obwodnicy. Volvo obróciło o 90 stopni i pojechało w kierunku obwodnicy a reaulta wybiło z toru jazdy i poleciał dalej ale już po 2 stronie wysepki. Jako średniak z fizyki nie wyobrażam sobie żeby reaulta odrzuciło w stronę przeciwną do kierunku jazdy bo nie da się tak przełożyć siły i żadnym sposobem renault wyjeżdżając z północnej nie uderzyłby w pracy bok volvo, po prostu nie ma takiej możliwości…

  • no właśnie. Chyba że clio się w czasie uderzenia obróciło i uderzyło w drzwi volvo, ale faktycznie nie pasuje

 5. Odwalcie się od kobiety ,to matka polka jakich wiele „krząta „się po miescie ,mają na glowie caly dom ,zakupy ,męża ,dzieci ,obiad..tu już nie ma miejsca na myślenie podczas jazdy kto i gdzie ma pierszęństwo

 6. To skrzyżowanie jest proste, jak budowa cepa, poza tym dodatkowo są światła! Zawsze mnie zastanawia, jak można spowodować w tym miejscu wypadek??? A jest ich tam całkiem sporo, sądząc po artykułach na Lublin112…

 7. A Łopony letnie heh