690 680 960

Zderzenie dwóch aut na al. Spółdzielczości Pracy. Sprawa skończy się w sądzie

Pomimo, że kierowca ciężarówki wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, twierdzi, że to jemu powinno się ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Po tym jak zderzył się z samochodem osobowym, sprawa trafi do sądu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 16:30 na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Na wysokości budowanego sklepu Ikea doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego i ciężarówki. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący ciężarowym volvo z naczepą wyjeżdżał z ul. Nasutowskiej. Wykonywał manewr skrętu w lewo, w stronę Lubartowa. Wymusił jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącej w kierunku Lubartowa toyocie. Doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała. Choć sprawa wydaje się prosta, kierowca ciężarówki nie przyznał się do spowodowania kolizji. Jak wyjaśniał, to kierująca toyotą kobieta jest winna zdarzenia, gdyż to ona powinna ustąpić mu pierwszeństwa.

Policjanci zdecydowali się na skierowanie sprawy do sądu, ze wskazaniem kierowcy volvo, jako sprawcy zdarzenia. Przez ponad godzinę występowały spore utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)
2017-02-20 18:29:38

48 komentarzy

  1. a jeżeli.. kierowca wyjechał na skrzyzowanie samochodem Volvo gdy mala osobowka była 500 metrow dalej. Ograniczenie predkosci jest do 50 w tym miejscu?? pojazd który stoi w miejscu nie moze byc sprawca kolizji/ wypadku. być moze biegly udowodni ze kobieta jechala za szybko, badz celowo nie hamowala..?? osobiscie uwazam ze kobiety nie uzywaja mozgu w takim stopniu jak powinien kierowca na drogach. a nie odróżnianie Prawej od Lewej jest tego przykladem.. 😉 nie znam goscia od Volvo ale wierze w jego doswiadczenie…

    • Kierowca się nawet nie zatrzymał i nie spojrzał a kobieta jechała prawidłowo. Nie widzialeś to pisz bzdur. Pełno tu pseudo fachowców, szczególnie tych którzy nie byli świadkami.

  2. dokładnie, rzadko jest świeżak w takim aucie, nawet gdyby od niedawna miał ,,C,, to pojeżdził ,,B,,

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…