690 680 960

Zderzenie ciężarówki z dwoma osobówkami. Zablokowana trasa Warszawa – Lublin (zdjęcia)

Zablokowana jest droga S17 po zderzeniu lawety z dwoma pojazdami osobowymi na trasie Warszawa – Lublin. Jako pierwszy na miejscu pomocy osobom poszkodowanym udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 8 na drodze S17 na wysokości Kołbieli, na pasie w kierunku Lublina. Jak nam przekazano, pojazd ciężarowy przewożący auta osobowe najechał na tył holowanego pojazdu. W sumie w zderzeniu udział brały dwa auta osobowe i ciężarowy typu autolaweta.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictw medycznego oraz policja. Jako pierwszy pomocy poszkodowanym w zdarzeniu udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, który najechał na wypadek. Ze wstępnych informacji wynika, że w zderzeniu pojazdów poszkodowana została co najmniej jedna osoba.

Obecnie droga w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Utrudnienia z przejazdem na 22 km tej trasy potrwają, co najmniej do godziny 10.

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

 1. Kłania się kompletny brak znajomości przepisów drogowych.
  Janek chciał przyoszczędzić na lawecie to teraz kupi nowe auto i jeszcze biedak sam się połamał.

 2. Oto Polskie drogi – na strasie ekspresowej holowanie … jednak brakuje nam trochę do Europy

 3. dwiema ciężarówkami, droga redakcjo, dwoma to do rodzaju męskiego, ciężarówki są rodzaju żeńskiego
  dwoma samochodami, dwiema ciężarówkami

  • „Jeśli zajrzymy do Słownika ortoepicznego Stanisława Szobera z 1936 r. (s. 72), Słownika poprawnej polszczyzny PWN z 1973 r. pod redakcją Witolda Doroszewskiego (s. 135) i Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN z 2004 r. pod redakcją Andrzeja Markowskiego (s. 211), to przekonamy się, że wszystkie one aprobują w narzędniku obydwie żeńskie formy: dwiema i dwoma.”
   https://obcyjezykpolski.pl/dwiema-lub-dwoma/

 4. sory, dwiema osobówkami, też rodzaju żeńskiego

 5. jak wolno by nie jechał tak holowany pojazd to ten nadjezdzajacy z tyłu ślepy nie jest ….za takie „najechanie ” za dnia na z daleka widoczny pojazd ,powinno być z mety zatrzymanie uprawnień i skierowanie do okulisty na szczególowe badanie …bo albo gość ma dużą wadę wzroku albo zamiast patrzeć na drogę to zajmował się czymś zupełnie innym

 6. ewa33 wyluzuj i nie przejmuj sie jakimiś pierdoałmi ,szkoda życia na problemy ….mnie tam nic nie „kłuje „

 7. Wolno holować na drodze S z włączonymi światłami mijania i nie przekraczając 60 km / h także różnice prędkości mogą być spore… O wypadek więc nie trudno.

  • Dobrze, że podnosisz problem różnicy prędkości, bo to jest istotny problem.
   Ile wynosi ta różnica prędkości na autostradach, na których ciężarówki jadą 90km/h (choć powinny jechać 80km/h zgodnie z przepisami), do jadących zgodnie z prawem 140km/h.
   Czy wg Ciebie ta różnica nie jest zbyt duża?

 8. I jak takie ameby, które nawet nie potrafią kierować samochodem mają sobie poradzić w ruchu drogowych, gdy stają się niechronionymi uczestnikami, bo np. poruszają się pieszo, rowerem czy motocyklem.
  Dobrze, że przepisy idą w tą stronę, żeby takich nieporadnych uczestników bardziej chronić. Inaczej oni zginął.

 9. 7 32 ich mijałem po potłuczonych plastikach. Dobrze że jeszcze przejazd był. Nie ma to jak blokować cała trasę na kilka h. Ciężarówka mogła bez problemu zjechać na trawę. Zrobić filmy i zdjęcia i zjeżdżać z trasy a nie blokować 2 pasy

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas