Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie ciężarówki z dwoma osobówkami. Zablokowana trasa Warszawa – Lublin (zdjęcia)

Zablokowana jest droga S17 po zderzeniu lawety z dwoma pojazdami osobowymi na trasie Warszawa – Lublin. Jako pierwszy na miejscu pomocy osobom poszkodowanym udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 8 na drodze S17 na wysokości Kołbieli, na pasie w kierunku Lublina. Jak nam przekazano, pojazd ciężarowy przewożący auta osobowe najechał na tył holowanego pojazdu. W sumie w zderzeniu udział brały dwa auta osobowe i ciężarowy typu autolaweta.

Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, zespół ratownictw medycznego oraz policja. Jako pierwszy pomocy poszkodowanym w zdarzeniu udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej, który najechał na wypadek. Ze wstępnych informacji wynika, że w zderzeniu pojazdów poszkodowana została co najmniej jedna osoba.

Obecnie droga w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Utrudnienia z przejazdem na 22 km tej trasy potrwają, co najmniej do godziny 10.

Zderzenie ciężarówki z dwoma osobówkami. Zablokowana trasa Warszawa – Lublin (zdjęcia)

Zderzenie ciężarówki z dwoma osobówkami. Zablokowana trasa Warszawa – Lublin (zdjęcia)

Zderzenie ciężarówki z dwoma osobówkami. Zablokowana trasa Warszawa – Lublin (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

17 komentarzy

 1. Kłania się kompletny brak znajomości przepisów drogowych.
  Janek chciał przyoszczędzić na lawecie to teraz kupi nowe auto i jeszcze biedak sam się połamał.

 2. Oto Polskie drogi – na strasie ekspresowej holowanie … jednak brakuje nam trochę do Europy

 3. dwiema ciężarówkami, droga redakcjo, dwoma to do rodzaju męskiego, ciężarówki są rodzaju żeńskiego
  dwoma samochodami, dwiema ciężarówkami

  • „Jeśli zajrzymy do Słownika ortoepicznego Stanisława Szobera z 1936 r. (s. 72), Słownika poprawnej polszczyzny PWN z 1973 r. pod redakcją Witolda Doroszewskiego (s. 135) i Wielkiego słownika poprawnej polszczyzny PWN z 2004 r. pod redakcją Andrzeja Markowskiego (s. 211), to przekonamy się, że wszystkie one aprobują w narzędniku obydwie żeńskie formy: dwiema i dwoma.”
   https://obcyjezykpolski.pl/dwiema-lub-dwoma/

 4. sory, dwiema osobówkami, też rodzaju żeńskiego

 5. jak wolno by nie jechał tak holowany pojazd to ten nadjezdzajacy z tyłu ślepy nie jest ….za takie „najechanie ” za dnia na z daleka widoczny pojazd ,powinno być z mety zatrzymanie uprawnień i skierowanie do okulisty na szczególowe badanie …bo albo gość ma dużą wadę wzroku albo zamiast patrzeć na drogę to zajmował się czymś zupełnie innym

 6. ewa33 wyluzuj i nie przejmuj sie jakimiś pierdoałmi ,szkoda życia na problemy ….mnie tam nic nie „kłuje „

 7. Wolno holować na drodze S z włączonymi światłami mijania i nie przekraczając 60 km / h także różnice prędkości mogą być spore… O wypadek więc nie trudno.

  • Dobrze, że podnosisz problem różnicy prędkości, bo to jest istotny problem.
   Ile wynosi ta różnica prędkości na autostradach, na których ciężarówki jadą 90km/h (choć powinny jechać 80km/h zgodnie z przepisami), do jadących zgodnie z prawem 140km/h.
   Czy wg Ciebie ta różnica nie jest zbyt duża?

 8. I jak takie ameby, które nawet nie potrafią kierować samochodem mają sobie poradzić w ruchu drogowych, gdy stają się niechronionymi uczestnikami, bo np. poruszają się pieszo, rowerem czy motocyklem.
  Dobrze, że przepisy idą w tą stronę, żeby takich nieporadnych uczestników bardziej chronić. Inaczej oni zginął.

 9. 7 32 ich mijałem po potłuczonych plastikach. Dobrze że jeszcze przejazd był. Nie ma to jak blokować cała trasę na kilka h. Ciężarówka mogła bez problemu zjechać na trawę. Zrobić filmy i zdjęcia i zjeżdżać z trasy a nie blokować 2 pasy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo