690 680 960

Wyrwali kobiecie tęczową flagę z piorunem. Staną za to przed sądem

Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o „szczególnie zuchwałą” kradzież umieszczonej na drzewcu flagi w kolorach tęczy. Zdarzenie miało miejsce podczas Strajku Kobiet.

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej oskarżyła czterech mężczyzn o dokonanie kradzieży tęczowej flagi z emblematem pioruna. Śledczy wskazali, że Bartosz C., Tomasz K., Szymon J. i Jakub P. działali w sposób szczególnie zuchwały, a ich celem był zabór cudzego mienia. Wartość szkody, jaką poniosła pokrzywdzona kobieta, oszacowano na kwotę 40 złotych.

Zdarzenie, którego dotyczyło postępowanie śledczych, miało miejsce 30 października 2020 roku. Wówczas ulicami Białej Podlaskiej przechodziła grupa osób, które zebrały się w ramach organizowanego w całym kraju Strajku Kobiet. Jedna z uczestniczek zgromadzenia posiadała ową tęczową flagę, która umieszczona była na drzewcu.

W pewnym momencie podeszło do niej kilku mężczyzn, którzy wg. jej relacji, mieli kierować w jej stronę obraźliwe słowa, a następnie wyrwali jej flagę trzymaną w ręku. Pokrzywdzona powiadomiła o wszystkim policję. Zeznała również, że nieznajomi mężczyźni chcieli ją również zaatakować, jednak użyła wobec nich posiadanego przez siebie gazu pieprzowego.

Następnie śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Z kolei policjanci kilka dni później zatrzymali pierwsze dwie osoby podejrzewane o dokonanie tego czynu. Niebawem wpadli kolejni dwaj mężczyźni. Po przesłuchaniu i przedstawieniu im zarzutów, zostali oni zwolnieni. Do sądu skierowano już akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźni odpowiadać będą z wolnej stopy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

40 komentarzy

 1. 4 patriorow napadło kobiete, bohatery

 2. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności ! ! !
  Za co ?
  Za szmatę na kiju ?
  Szczyt galopującej głupoty !

  • Mają nauczkę. Gdyby jedynie podpalili jak ta aktywistka z Łęcznej kościół w Lublinie to by im się upiekło.

  • Zacznij myśleć. Tu chodzi o bezprawny czyn a nie o konkretny przedmiot który został zuchwale skradziony.

  • czyli co ??? bali się tej szmaty na kiju ???… po co to zrobili…tak się zachowują tylko faceciny z małymi ptaszkami

  • Bezprawie i niesprawiedliwość

   za 40 złotych, prawdziwi Janusze biznesu 🙂

 3. Gdzie my żyjemy?

  To chyba sen. 30 lat temu to chyba by medal dostali. A teraz?

 4. hmmm za zabojstwo wychodzi sie po 4 latach za dobre sprawowanko;) czyli lepiej zabic niz ukrasc za 40 pln i zostac rozpoznanym:)

 5. Cóż jak w piosence. Bartosz C., Tomasz K., Szymon J. i Jakub P. czyli czterech gejów się zebrało no i flagę ukraść chciało. Po cóż komuś innemu taka flaga.

 6. wina, kara i sumienie

  Kolorowa szmatka na kiju urasta do symbolu narodowego a polska flaga narodowa przy POparciu her prezydent od niewiadomego zapylenia jest profanowana przy pomniku poległych stoczniowców. Dokąd zmierza ten niesprawiedliwy świat i gdzie jest rola niby naszej prokuratury i wymiaru niesprawiedliwości. Ten wymiar jest większy niż sprawiedliwość dlatego to należy możliwie jak najszybciej zmienić. Sumienie zawsze będzie gryzło również prokuratorów i ich rodziny chyba że je zgłuszą i przejdą na „ciemną stronę mocy”.

 7. Gdzie jest prokuratura kiedy patologia spod znaku kolorowej szmaty na kiju znieważa fnkcjonariuszy, dlaczego w tych przypadkach nie działa tak skrupulatnie i stanowczo

 8. Czy to naprawdę się dzieje!? Dochodzenie prokuratorskie, zuchwała kradzież, „wysoki” ( bron Boże , sprawiedliwy) sąd , 8 lat!!!
  To nie jest kraj dla starych(normalnych) ludzi! Rewolucja nadchodzi.

 9. W dniu 21 marca 2018 pod biedronka na Melgiewskiej wyciągnął kobietę z auta i odjechał . Za powyższy czyn w ramach recydywy dostał 3 lata i 3 miesiecy. A tym gosciom grozi 8 lat. Wolne sądy.😂

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin