Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie ciężarowego volvo z hyundaiem na obwodnicy Lublina. Nie żyje starsza kobieta

Zablokowana jest obwodnica Lublina po wypadku, pomiędzy węzłem Rudnik a węzłem Tatary. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

We wtorek około godziny 17 na drodze S12/S17 pomiędzy węzłami Rudnik i Tatary doszło do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego i osobówki. Jak wstępnie ustalono w ciężarowym DAF-ieie jadącym w kierunku Chełma została rozerwana opona, a jej liczne elementy spadły na jezdnię.

Jadący za dafem kierowca osobowego hyundaia gwałtownie zahamował, po chwili w tył jego pojazdu z impetem uderzyło ciężarowe volvo. Siła zderzenia sprawiła, że auto osobowe zostało w połowie zmiażdżone. Podróżowały nim trzy osoby.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydostać poszkodowanych z wraku pojazdu. Dwie osoby z licznymi obrażeniami ciała trafiły od szpitala. Starszej kobiety, która podróżowała z tyłu osobówki, pomimo długiej reanimacji nie udał się uratować.

W zdarzeniu, uszkodzone zostało jeszcze BMW, które poruszało się obok ciężarowego DAF-a. Na pojazd spadły elementy rozerwanej opony. Ruch kierowany jest na objazdy. Obwodnica Lublina może być zablokowana przez kilka godzin. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.

2018-10-02 17:44:10

(fot. nadesłane Maciej i Paweł, lublin112.pl)

72 komentarze

  1. Znowu przez cepa jadącego na zderzaku. Mam nadzieję, że będzie miał wyrzuty sumienia do końca życia.

  2. ciekawe ile ta starsza osoba co zginela miała lat.. jak by nie patrzecc czyjas matka babka itd. ale patrząc na wiek można tez okreslic ze jelsi np. była grubo po 80.. to być może unikła lezenia na łóżku w jakims hospicjum jak wiele starszych osob a tak odeszla bez bólu .. tak powinien myslec kierowca hiundaja który wiozl ta osoba .. żeby się nie zadreczac stało się i nikt tego nie wroci takie zycie..

  3. dlatego na tego typu trasach syzbkiego ruchu nie powinno się zatrzymywać itp. raczej nikomu nie pomożemy a możemy narobić tragedii, już lepiej to ominąć jeśli się da, potem jechać prawym pasem wolno albo zjechać na pobocze i zadzwonić na 112 powiedizeć gdize na którym km

  4. Najgorsze jest to, że w tym wypadku była taka kumulacja zdarzeń losowych. Do czego nigdy nie powinno dojść. Polska już w dawno temu na zachodzie ale miasto wojewódzkie zblokowane na jakieś 12 godzin.

  5. z jakiej miejscowości pochodziła ta kobieta?

  6. Oprócz wysokości bieznika opony wazny jest również wiek opony, przecież ludzie kupują i zakładają opony wcześniej wycofanie z uzytku w innych krajach i to wszystko działa legalnie. Jak długo jeszcze po polskich drogach mają jeździc takie ZABOJCZE pojazdy? Mysle ze dopoki tragedia nie dotknie bezposrednio bliskich elit żądzacych, zmian nie będzie, a szkoda.

  7. I tu trzeba przyznać cie rację, pojedź na giełdę i zobacz .”Panie nówka prawie mało jeżdżona ” a po dacie produkcji kapcie mają już z 10 lat, guma sparciała, właściwości nie te i bida gotowa .

  8. przeciążona ciężarówka

    Prawdopodobnie ciężarówka która wjechała w to auto była przeciążona!!!???!!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo