Zbudują parking na ponad sto autobusów. Trwa wyburzanie dawnych magazynów (zdjęcia)

Dwie nowe drogi wraz z miejscami postojowymi, które pomieszczą ponad 120 autobusów i busów, powstają przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Na razie ruszyła rozbiórka istniejących budynków.

Przy ul. Krochmalnej w Lublinie rozpoczęła się rozbiórka dawnych magazynów, które przez ostatnie lata wynajmowała jedna z firm logistycznych. W tym miejscu powstaną dwie nowe drogi wraz z miejscami postojowymi, które pomieszczą ponad 120 autobusów i busów. Obydwie jezdnie zostały zaprojektowane jednokierunkowe o szerokości 7 m.

Do tego dochodzi również budynek socjalno-techniczny przeznaczony do obsługi kierowców. Będzie on trzykondygnacyjny, z czego jedna z nich znajdzie się pod ziemią. Znajdą się w nim szatnie, zespół toalet wraz z natryskiem oraz część socjalna z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników oraz kierowców oczekujących na kurs.

Jest to część większej inwestycji związanej z budową Dworca Metropolitarnego. Prace obejmą również ul. Krochmalną, na której wymieniona zostanie warstwa ścieralna jezdni oraz powstaną nowe krawężniki. Zakończenie prac planowane jest na 30 czerwca 2022 r.

(fot. lublin112)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Wyburzyli dworzec z 10 stanowiskami z którego nikt już praktycznie nie korzystał, żeby postawić nowy na 120 stanowisk. Szwagier robi w budowlance i musi mieć robotę

 2. Niektórzy powinni zdjąć różowe okulary. Za te dworce autobusowe Lublin powinien się wstydzić. Czas najwyższy je zburzyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika