Zawieszenie zajęć w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Z powodu koronawirusa

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie wydała komunikat dotyczący czasowego zawieszenia zajęć w placówce oświatowej z powodu pojawienia się zakażenia koronawirusem.

W niedzielę na stronie internetowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie pojawił się komunikat w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w wybranych klasach. Ma on związek z pojawieniem się zakażenia koronawirusem na terenie szkoły.

Komunikat Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zmianami), po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Lublin oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawieszam, w okresie od dnia 7 września 2020 r. do dnia 14 września 2020 r., zajęcia wszystkich uczniów klasy 3g oraz zajęcia chłopców w klasach 3c i 3f.

W okresie zawieszenia zajęcia wyżej wymienionych uczniów będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 r. poz. 493 ze zmianami).

Małgorzata Klimczak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego
im.Hetmana Jana Zamoyskiego

Do dnia 6 września 2020 roku na terenie woj. lubelskiego potwierdzono łącznie 1711 przypadków, odnotowano 1346 ozdrowieńców i zarejestrowano 26 zgonów. Aktualnie 100 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 3205 poddanych kwarantannie i 226 objętych nadzorem epidemiologicznym.

(fot. pixabay.com)

33 komentarze

 1. Zamykanie szkół i edukacja zdalna? Tak się nie da proszę Państwa wykształcić dzieci na ludzi, którzy za chwilę będą tworzyć naszą rzeczywistość. Tak się da wykształcić idiotów.

  Jak długo jeszcze społeczeństwo będzie terroryzowne tym wirusem? Paranoja, fikcja, brak faktów, brak badań, sterowany medialny bełkot i manipulacja. Bezpodstawny terror. Maski, w których można się udusić, bo mandat, istny teatrzyk. Służba zdrowia na telefon – istny raj do nadużyć. Edukacja przez laptopa, izolowanie, manipulacja, nie proporcjonalne środki i uprawnienia państwa pod pretekstem koronawirusa, który po prostu jest i będzie jak miliony innych wirusów. Co jeszcze nam szykujecie?

  • Życzę Ci żebyś na własnej skórze nigdy nie przekonał się jak bardzo to prawdziwe… Troje moich przyjaciół już się przekonało niestety.

   • „z” – tego co bierzesz, bierz mniej, może bogu nieco ograniczą twą głupotę.

   • Bzdura!! Nikt niechoruje na to z pracownikow hipermarketow gdzie setki osób codziennie się przewijają!! Nigadaj bzdur o jakichś zekomych chorych znajomych ,hehe pewnie mieli grupę. Dziś każdego się podciąga pod covid.

    • Oczywiście że chorują, użyj Google, się dowiesz, a nie będziesz powielał bzdury z memów.

    • Nie chorują bo non stop noszą maseczki, przyłbice i rękawiczki, a klienci dezynfekują ręce (czego niestety musi pilnować ochrona, bo za bardzo zdyscyplinowanym społeczeństwem nie jesteśmy, zwłaszcza po tej stronie Wisły). Ja też znam kilka osób, które już mają COVID za sobą i z pewnością nie była to grypa. Jak Twoim zdaniem to manipulacja i plotki to zgłoś się na wolontariat w szpitalu na odział zakaźny. Tam bohaterskich przeciwników noszenia maseczek chętnie przyjmują.

     • Fryta a na który oddział zakaźny, bo część zlikwidowali ( nie było kogo leczyć), a te co istnieją to wieją pustkami. Więc… ???? Wolontariat w szpitalu gdzie jest 1-3 osób na oddziale… i to w miarę zdrowych???? Przestań czytać te medialne bzdury, bo bredzisz…..

      • Poczekaj miesiąc lub dwa – będzie ciasno. W okresie wakacyjnym zawsze było mniej przeziębień i infekcji grypopochodnych. Zaczną się jesienne chłody, plucha, tłok w autobusach (uczniowie, studenci, itd) i statystyki zarażeń wyskoczą w górę. I wówczas tych cięższych przypadków też będzie więcej, a to one powinny trafiać do szpitala. Bezobjawowe i lekkie przypadki powinny siedzieć na d…ach w domach i nie rozsiewać zarazy.
       Pogadaj z kimś kto przeszedł COVID – dowiesz się jak to wygląda.

   • Trollu po tym co ci ludzie odpisują możesz łatwo wywnioskować że już dano ludzie przestali się przejmować takimi bredniami jakie tobie podobni wypisują. Przy tvp i tak jesteś kiepski w sianiu propagandy wiec daj sobie spokój 😀

  • problemem „zdalnego nauczania” nie są uczniowie …
   problemem są nauczyciele, którzy takiego nauczania nie ogarniają
   oraz brak dobrego i samodzielnego sprzętu w domu ucznia.

   • Problemem zdalnej pracy i zdalnego nauczania jest brak prawdziwego kontaktu miedzy ludźmi. Temu kto to robi na tym właśnie zależy. Najlepiej to pozamykać wszystkich w domach przed telewizorami i monitorami bo będzie łatwiej ich kontrolować. Pomijam fakt że po takim kształceniu to niczego dobrego się nie można spodziewać po przyszłym społeczeństwie.

  • „Nie” z przymiotnikami piszemy łącznie. Też się zdalnie chyba udukowało. Taki z Ciebie ekspert. Powiedz chirurgowi żeby nie operował w masce bo się udusi .

   • Przepraszam masz rację, uczyłem jej się w normalnej szkole i popełniam błędy, to prawda, jednak nie ortografia jest seansem mojej wypowiedzi. Piszę o maskach dotyczących ogółu społeczeństwa, normalnie żyjącego człowieka. Nie lekarzy, których praca , a może bardziej organizacja służby zdrowia w ogóle, również pozostawia wiele do życzenia w obecnym czasie. Maska dla chirurga to narzędzie normalnej pracy i ma obowiązek jej używać podczas operacji. Takiej pracy się podjął, na to się godził, decydując na taką pracę, więc nie rozumiem dlaczego jego przykład został tu przytoczony. Jest wg. mnie zupełnie nieuprawniony.

   • Znowu czepianie się o szczegóły żeby zdyskredytować wypowiedz jaka nam nie odpowiada. To takie tanie i głupie. Nawet tacy jak ty się na ta technikę prostacką nie złapią.

  • Nie z przymiotnikami (w stopniu równym) piszemy łącznie. Też się uczyłeś zdalnie?

 2. Wszystko w temacie.

  To są durnie którym wmówili że coś takiego jak covid istnieje.
  Np. w wiadomości TVP codziennie się wmawia że Trzaskowski jest zły ! I oni w końcu w to uwierza. Codziennie systematycznie wmawiali w te łby że Tusk jest zły i większośc uwierzyła.
  Ale o księżach pedofilach się już nie mówi bo niewolno ! O Jankowskim co wyrabiał na plebanii w sowim czasie jak młodzi chłopcy ministranci mu usługiwali…. to są tematy na dzis. Co księża wyrabiają. Ile czynią zła !

 3. A wystarczyło przesunąć rozpoczęcie roku o 2 tygodnie i poczekać na wyklucie wirusa…

  • Wykluwa się pisklę z jajka a nie wirus i przy tym podejściu to wystarczy poczekać najlepiej kolejne 10 miesięcy znowu będziemy mieli nowy rok szkolny.

  • … a potem o kolejny tydzień aby przeczekać tych którzy przedłużyli sobie wakacje i podróżowali przez te 2 tygodnie… 😉

 4. A ja zadam takie podstawowe pytanie , wszechwilecy znawcy Covid 19, jeśli tak piszecie że to stek klamst to czemu się nie przedstawicie imieniem i nazwiskiem podczas tak dociekłej korespondencji pod tym postem , czy boicie się prawdy ..??
  Czy może wstyd Wam będzie przed ludźmi ..??
  Moje dzieci uczęszczają do szkół i strach mnie bierze jeśli któreś z Nich przyjdzie z Covidem do domu …ale jak to mówią ” dotknie Cię ból gdy go poczujesz ” …

 5. Śmieszą mnie komentarze znawców wirusów, którzy przeszli studia na wyszukiwarce google i po nauce memów na facbooku okraszonych wykładami z YouTuba. Znam osoby, które przechorowały i nie jest to wesołe. Co więcej polecam artykuł o przeszczepie płuc w Zabrzu niech sobie poczytają ci internetowi doktorzy i filozofowie. Może pojmą jak groźny jest to wirus, oby nikt nie musiał przechodzić przeszczepu płuc jak ten ratownik medyczny w Zabrzu…

  • no ja tez znam 4 osoby które miały zdiagnozowany COVID, jeden z nich miał nawet gorączkę. Tak samo dobry argument jak Twój.

  • Dokładnie! W tym kraju mamy 38 milionów epidemiologów i ekspertów. Moja siostra z Warszawy w maju zaraziła się koroną. Nie życzę nikomu takiej choroby ani traumy jaka jej została (rozmowy na Skype). Cały czas ma problemy z wydolnością. Wcześniej zdrowa kobieta lat 34. Teraz czeka ją długa rehabilitacja. Wszyscy są cwani dopóki ich to nie dotknie…

  • Janek co się nie zna

   Zawsze będzie przypadek, który skończy się tragicznie. Przykład: 9 letnia dziewczynka, która w Bielsku Białej zmarła na grypę. Dziewczyna która nie dostała pomocy, bo lekarz bał się ją przyjąć, bo covid-srovid, więc dał przeciwbólowe i odesłał do domu bez badań po czym zmarła następnego dnia …. Przed wszystkim się nie da uchronić. Tego czy na przejściu Cię samochód nie potrąci, dziś lub jutro, też nie wiesz. Takie gadanie. Trzeba żyć normalnie.

  • To ja ci odpowiem CWANIACZKU. Niedługo być możesz będziesz miał zapalenie płuc lub ostrą grypę.
   Czuj się ! zostaniesz zakwalifikowany wstępnie jako covid 19. A jak nie daj Boże umrzesz w karcie zgonu co bedzie wpisane??he ,jak myslisz .

 6. Przez tydzień na raka umiera więcej osób niż przez cały okres umarło na koronawirusa w polsce.
  Wirus jest, ale nie jest tak szkodliwy jak go media malują. Od początku uważałem żeby nic nie robić w związku z tym bo śmiertelność bardzo niska i nie opłaca się robić nic. 98% społeczeństwa nic nie będzie.

  • Też mi argument. Tak myśląc możesz też jeździć bez zapinania pasów bezpieczeństwa bo przecież w naturalny sposób umiera więcej ludzi niż ginie w wypadkach.

 7. Dr. Kowid, a wiesz jak groźny jest nowotwór , stwardnienie rozsiane itp.?
  A czy Ty wiesz jak groźna jest głupota?

 8. Wszystko w temacie.

  Teraz np mamy o dziwo najmniej nowych zachorowań!!!!!?
  Czym to spowodowane?? Otoz NIEBADA się już kończących kwarantannę. Można? można zmniejszyć ilość..
  A żeby naprawdę REALNIE to zmniejszyć podejrzewam o co najmniej 40% to należy pisać prawde w aktach zgonu. Mieć wiarygodne testy wtedy możemy mówić o faktach.

 9. Dziewczyna ze szkoły zarażona, a w zestawie nowych przypadków brak… No cuda, cuda…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL