Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymany 29-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zamojscy policjanci zatrzymali 29-latka, który ugodził nożem 31-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, trafił na trzy miesiące do aresztu.

W minioną niedzielę, tuż po północy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z zamojskich osiedli doszło do ugodzenia mężczyzny nożem. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili jego przebieg i zabezpieczyli ślady niezbędne do dalszego postępowania.

Mundurowi ustalili, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni. 31-latek z Zamościa wyrażając swoje niezadowolenie ze sposobu traktowania przez znajomego jego krewnej, nagle został ugodzony nożem. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Pokrzywdzony 31-letni mieszkaniec Zamościa z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia policjanci w jednym z zamojskich hoteli odnaleźli podejrzanego. 29-latek z gminy Zamość został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odnaleźli również i zabezpieczyli nóż, którym ten najprawdopodobniej ugodził 31-latka.

Prokurator przedstawił 29-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

  1. Należy znieść zakaz zabijania. Wtedy każda potencjalna ofiara sama zadba o swoje bezpieczeństwo i skończy się problem zabójstw. Ofiary nie będą pchać się mordercom przed nóż czy pistolet.

  2. A z jakiej racji usiłowanie zabójstwa?? Przecież atak nożem wg polskich sądów to jedynie pobicie!

    • A dokładniej ja bym powiedział usiłowanie pobicia przecież go nawet nie pobił tylko dziabnął nożem wielkie halo 🙂 puścić go przecież nic nie zrobił 🙂 spytajcie prokuratora z Lubartowa on już wie najlepiej !

      • Też mi się tak wydaje. Jak można człowieka tak obciążać za zwykły napad z nożem?? Przecież ten nóż mu wypadł a poszkodowany sam się na niego przewrócił. Siniaki to efekt udzielenia pierwszej pomocy. Czy sądy są aż tak tępe??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo