Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymano podejrzanych o podpalenia samochodów

Bardzo szybko policja zatrzymała podejrzanych o podpalenie dwóch aut w Kwasówce. Pożar gasiły cztery zastępy straży pożarnej.

Zaledwie kilka godzin po tym jak podpalono dwa samochody osobowe, policjanci z Białej Podlaskiej ustalili i zatrzymali podejrzanych o podłożenie ognia. Jak udało nam się ustalić, są to dwaj młodzi mężczyźni, którzy obecnie przebywają w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj były prowadzone z nimi czynności mające na celu ustalenie dokładnych powodów oraz okoliczności w jakich doszło do podpaleń aut.

Do obu pożarów doszło wczoraj nad ranem w Kwasówce w gm. Drelów w pow. bialskim. Straż pożarna o godzinie 2:51 została powiadomiona o pożarze samochodu osobowego marki volkswagen golf. Po chwili odezwały się kolejne telefony ze zgłoszeniem następnego płonącego auta. Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej palił się seat toledo.

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej z OSP; Kwasówka, Drelów i Żerocin oraz z JRG Międzyrzec Podlaski. Auta zostały szybko ugaszone, jednak nie udało się ich uratować, oba spłonęły doszczętnie. O zdarzeniu została powiadomiona policja, gdyż od samego początku podejrzewano celowe podpalenie. –Praktycznie nie ma takiej możliwości żeby jednocześnie w jednej miejscowości doszło do dwóch pożarów, a tym bardziej pożarów samochodów, które to palą się bardzo rzadko- wyjaśniał nam dzisiaj jeden ze strażaków.

Właściciele pojazdów ustalili swoje straty na łączna kwotę ponad 10 tys złotych.

(fot. OSP Kwasówka)
2014-03-11 19:15:07

Komentarze wyłączone