Zatrzymali BMW, było w nim 6 kilogramów amfetaminy i marihuany. Kolejne sześć osób stanie przed sądem

Cztery osoby zostały już skazane, sześć kolejnych stanie przed sądem. To wszystko efekt śledztwa wszczętego po zatrzymaniu kierowcy BMW, który przewoził 6 kg środków odurzających.

Do Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim skierowany został akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, których oskarżono o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sprawa dotyczy śledztwa nadzorowanego przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Wszystko zaczęło się w styczniu 2018 roku, kiedy to funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali BMW, w którym ujawnili po 3 kilogramy amfetaminy i marihuany.

Prowadzone przez funkcjonariuszy jak też śledczych czynności doprowadziły ustalenia kolejnych osób zajmujących się handlem narkotykami na terenie województwa lubelskiego. Przed sądem stanie sześciu mieszkańców naszego regionu w wieku od 29 do 40 lat. Prokurator zarzucił im wprowadzanie do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: prawie kilograma amfetaminy, kilkuset gramów mefedronu, kilkudziesięciu tabletek extasy, oraz marihuany w ilości do 8 kilogramów. Oskarżonym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jest to już trzeci akt oskarżenia w tej samej sprawie. Pierwszym razem przed sądem stanęło dwóch mężczyzn handlujących narkotykami, druga sprawa dotyczyła wytwarzania środków odurzających w postaci amfetaminy. W obu przypadkach zapadły wyroki skazujące. Pierwsze dwie osoby odsiadują kary 4 i 5 lat pozbawiania wolności, kolejne dwie zostały skazane na 6 lat pozbawienia wolności.

(fot. archiwum)

5 komentarzy

  1. Akta główne prokuratora ale numer sprawy DS widać.Albo to fikcja..Amen/

  2. Zapanujcie nad popytem, a nie podażą

  3. Kto to wszystko wciąga i pali, ? Czyżby Polscy prawili patrioci i pobożni przestrzegający dekalog katolicy ? A zapomniałem dekalog nie uwzględnia ”nie ćpaj”, poza tym w nocy Buk nie widzi 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska